Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Військовослужбовець, аеророзвідник і громадський діяч Ігор Луценко вважає, що змінювати формат роботи територіальних центрів комплектування (ТЦК) недоцільно. За його словами, ефективність мобілізаційної кампанії залежить не від структури центрів, а від чіткої державної політики, яка б одночасно мотивувала та контролювала мобілізаційний процес. Про це Луценко розповів в інтерв’ю Главкому.
Фото: з відкритих джерел
Активіст констатує: наразі в Україні немає ані дієвого "батога", ані переконливого "пряника", які б стимулювали українців вступати до лав ЗСУ.
Він навів приклад російської армії, де військові отримують суттєві виплати — від 20 до 40 тисяч доларів на рік, не враховуючи вищої заробітної плати, ніж у ЗСУ.
Він також закликав до очищення лав ЗСУ від людей із залежностями та фізичними вадами, що не дають змоги ефективно служити. Натомість, переконаний Луценко, потрібно відкрити шлях для вмотивованих і професійних бійців.
Окрему увагу він звернув на проблему участі іноземних добровольців у війні. За його словами, українське законодавство й досі не передбачає механізмів, які б дозволили іноземцям безперешкодно приєднуватися до ЗСУ.
"Хто купить іноземцю квиток в Україну? Держава цього не робить. У нас немає навіть законодавчого шляху для цього", — пояснив він.
Іноземці з країн Африки та Латинської Америки часто стикаються з візовими проблемами, оскільки не мають змоги навіть потрапити до Європи. На думку Луценка, МЗС має створити "зелені коридори" для добровольців, а Мінфін — профінансувати їх транспортування.
"Росія спокійно надсилає літаки до Латинської Америки, збирає бійців і привозить їх до себе. А ми хіба не можемо довезти своїх союзників до, скажімо, Кракова, і звідти під контролем доставити в Україну?", — запитує він.
Якщо держава розробить відповідну програму, впевнений Луценко, то Україна зможе щомісяця приймати не десятки, а тисячі іноземних добровольців, готових воювати за свободу.
Портал "Коментарі" писав, що на тлі інтерв’ю головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який повідомив, що Збройні сили мають мобілізувати щомісяця 30 тисяч людей, нардеп Олексій Гончаренко повідомив, чому мобілізація в Україні провалилася, а українці не хочуть йти на фронт.
Новини