Головна Новини Суспільство Війна з Росією Про що говорять кроки США: чи справді долю України вирішують без її участі
commentss НОВИНИ Всі новини

Про що говорять кроки США: чи справді долю України вирішують без її участі

Все більше обставин свідчать про те, що тепер Києву доводиться сподіватися щодо підтримки лише на Євросоюз

19 лютого 2025, 14:40
Поділіться публікацією:

Росія та США запропонували триступеневий мирний план, який передбачає припинення вогню, проведення виборів в Україні та укладання остаточної угоди. Саме в такій послідовності Вашингтон та Москва бачать подальший розвиток подій в Україні. Про це повідомив "Fox News" за підсумками зустрічі делегацій РФ та США у СА. Пізніше з'явилися заяви Дональда Трампа, який заявив, що Росія на зустрічі "добре себе показала". Також була низка заяв, ключовими з яких є ті, що Трамп хоче якнайшвидшого завершення війни в Україні (проте невідомо, яким саме чином), а також виборів, натякаючи, що він хоче мати справу з новим президентом України. Про що говорять нещодавні кроки із боку США? Чи не виникає відчуття, що долю України справді починають вирішувати без її участі? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Про що говорять кроки США: чи справді долю України вирішують без її участі

Переговори. Фото: з відкритих джерел

Ніхто не очікував такого від США

Професор кафедри політичних наук у КНУ ім. Шевченка, політолог Анна Малкіна зазначила, що всі очікували нестандартних дій від Дональда Трампа на другому президентському терміні, але навіть відчайдушні песимісти не могли передбачити такого розвитку подій. 

"Ніхто не очікував, що від самого початку США розсваряться з союзниками – Канадою та ЄС і почнуть дрейфувати в бік зближення з диктаторами. Станом на зараз складно зрозуміти, чи є це частиною хитромудрого плану і Трамп з командою намагаються приспати пильність Кремля, чи це виважена спланована стратегія, спрямована на переділ світу і зон впливу. Якщо мова йде про другий варіант, тоді на нас чекають дійсно важкі часи. Нова американська адміністрація відкрито оголосила про початок політики ізоляціонізму і перегляд геополітичних векторів. Головний ворог США – Китай, тому для його врівноваження може бути використана Росія. Але для цього Росія має бути сильною і впливовою. В ідеалі для США зіткнути Пекін і Москву лобами і Вашингтон найближчими роками буде займатись саме цим. В цьому випадку США можуть послідовно зняти з РФ санкції, вийти з НАТО, щоб уникнути своєї участі у збройному конфлікті у випадку нападу  Росії на європейські країни – Польщу або країни Балтії", – зазначила експерт.

Вона додає, в цьому сценарії Україна може сподіватись на консолідацію Європи, яка схоже також залишилась сам на сам з новими викликами і в новій реальності. 

"І треба сказати, що Європа не така слабка, як здається. І навряд чи Європа погодиться бути не за столом, а в меню. Головне, щоб хтось був готовий взяти на себе потужне лідерство. Також Україні треба шукати точки дотику з Пекіном. Навряд чи Китай не розуміє намірів США і навряд чи буде простим спостерігачем. Попри те, що зараз все виглядає так, що долю України вирішують без її участі, разом з цим треба розуміти, що це буде важко зробити з огляду на багато ширше коло держав, що обґрунтовано претендуватимуть на участь в переговорах", – зазначила політолог. 

Анна Малкіна підкреслює, більш оптимістичний сценарій може бути, якщо епатажні дії Трампа – це частина іншого плану. Можливо американський президент хоче збити з пантелику Путіна і, можливо, хоче простимулювати Європу відповідальніше ставитись до власної безпеки. Але в будь якому випадку поки що це тільки припущення, а події можуть розгорнутись в зовсім іншому напрямку.

Говорити про трагедію передчасно

Голова Центру дослідження соціальних перспектив Донбасу, екс-член української делегації у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі Сергій Гармаш зазначив, що наразі не видно особливого приводу для збурень. Особливо тим, що українців не запросили до Саудівської Аравії. 

"Було б дивно, якби нас запросили на переговори щодо налагодження відносин між двома країнами. А це, по суті, було темою зустрічі. Звісно, там звучала тема України. Але і Зеленський вчора, напевно, обговорював з Ердоганом тему війни, а отже, і росії. Але було б дивно, якби РФ зажадала участі в українсько-турецьких переговорах...", – зазначив експерт.

За його словами, загалом, в Ер-Ріяді для нас нічого хорошого не було, але й перебільшувати ситуацію обуреннями, що "нас без нас" теж рано.

Сергій Гармаш також зауважив, що поки що зарано, знову ж таки, говорити, що Дональд Трамп підтримує РФ, але помітно, що він хоче налагодити з росіянами контакт, що не на користь Україні.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Трамп відкрито пішов проти Зеленського: у чому звинуватив.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/ua

Новини