Про що говорить посилення загроз з боку РФ: чи чекати більш адекватної реакції Заходу
Поведінка Росії багато в чому пов'язана з тим, що в Кремлі розуміють – Захід на чолі зі США на даний момент ухвалив рішення продовжити підтримку України
Росія продовжує істерично бити по цивільній інфраструктурі в Україні (чергова трагедія сталася в Харкові), лякати застосуванням ядерної зброї, вимагати переговорів щодо припинення війни на своїх умовах, погрожуючи, що інакше захопить нові українські території. Чи готові США та їхні демократичні союзники дати справжню відсіч агресивним автократіям? Чого в цьому плані очікувати в найближчому майбутньому? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Ситуація протягом приблизно півроку може почати змінюватися не на користь РФ
Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко вважає, що зараз Захід явно не готовий до більш рішучих дій.
Поведінка Росії (залякування захопленням нових територій, застосуванням ядерної зброї, підштовхування до переговорів) пов'язана, на думку експерта, з тим, що в Кремлі розуміють – Захід на чолі із США на даний момент ухвалив рішення продовжити підтримувати Україну. Навіть нарощувати темпи допомоги. І ситуація протягом приблизно півроку може почати змінюватися не на користь РФ. Саме тому вона хоче встигнути скористатися вигідною поки що собі ситуації (викликаною паузою з підтримкою України з боку США). Звідси зростання рівня агресивних заяв і дій Росії, пояснює Ігор Романенко.
На це, продовжує він, накладається прийдешній саміт миру в Швейцарії, за участь/не участь тих чи інших країн, у якому йде жорстка боротьба. Росія шукає можливості тиску на держави, які готові приїхати до Швейцарії. Паралельно намагаючись організувати альтернативний саміт – із Бразилією, Китаєм тощо. Пропонуючи псевдомирні рішення на російських ультимативних умовах, що для нас є неприйнятним.
Єдиної думки про те, як протистояти РФ, а в перспективі Китаю Захід не має
Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький розмірковує так:
За словами експерта, надто великі виклики стоять зараз і перед самими США, і перед усім світом у ракурсі виборів нового глави Білого дому.
Європа, наголошує експерт, вже намагається нарощувати потужності ВПК, посилювати армії, вибудовувати стратегію – як діяти, якщо США згорнуть над нею свою парасольку безпеки. Або значно зменшать допомогу.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи ми дійсно входимо у процес мирного кейсу: що вирішиться найближчі місяці.