Росія може спробувати укласти угоду зі США щодо перемир'я на фронті до 9 травня через свою любов до "особливих дат". Таку думку озвучив міністр оборони Естонії Ханно Певкур. При цьому видання Axios повідомило, що 11 квітня спецпосланець президента США Стів Віткофф прибув до Росії, де нібито зустрінеться з Путіним для предметного обговорення питання припинення вогню в Україні. Чи може травень стати тим самим "дедлайном" після якого, у разі продовження війни, Трамп може наважитися на болючі санкції проти РФ? Яка вірогідність, що війна за місяць як мінімум буде поставлена на паузу? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Переговори. Фото: з відкритих джерел
У Росії насправді не так багато часу залишилося
Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович зазначив, що кінець квітня-початок травня дійсно може стати тим дедлайном, після якого президент США Дональд Трамп змушений буде приймати більш радикальне рішення по відношенню до Російської Федерації, якщо на фронті, як мінімум, не буде перемир'я.
"Говорити поки що про тривалий мир складно, але кількатижневе перемир'я – це те, чого Трамп насправді потребує з точки зору продовження своєї офіційної політики, спрямованої на завершення війни. Причому після навіть якогось нетривалого перемир'я бойові дії можуть знову відновитися і Росія, швидше за все, так може реально й зробити, але для Трампа тут буде важливим сам по собі факт того, що потенційно припинити бойові дії можна. Питання виключно в тому на яких умовах це буде відбуватися", – зазначив співрозмовник порталу "Коментарі".
З іншого боку, продовжує Ігор Рейтерович, у Росії насправді не так багато часу залишилося, оскільки подальше затягування цього перемир'я, хай і в урізаному вигляді, як то перемир'я на морі чи перемир'я в повітрі, воно точно буде стимулювати Трампа, все ж таки, більш агресивно реагувати на дії Російської Федерації.
"І в даному випадку історія з 9 травня дійсно починає грати зовсім по-іншому. Знаючи схибленість Путіна на сакральних датах, подати якесь перемир'я під це число цілком реалістично. В принципі буде певне пояснення для Трампа і той може на це купитися. Також буде пояснення для внутрішніх користувачів, що дивіться – діди 9 травня перемогли і ми 9 травня фактично перемогли, але на сьогоднішній день імовірність на реалізацію навіть такого сценарію далеко не 100%. Оскільки Путін постійно змінює свою позицію. Він все одно продовжує вірити, що може якось кардинально змінити ситуацію на фронті. І, можливо, він просто буде й надалі водити Трампа за ніс і пропонувати якесь урізане перемир'я в якості певного жесту доброї волі для того, щоб потім знову продовжити війну. Тому ключове питання на сьогодні – чи купиться в черговий раз Трамп на такі заяви зі сторони Російської Федерації", – підсумував експерт.
Наразі ніяких реальних переговорів стосовно припинення бойових дій між США і РФ не ведеться
Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков вважає, що найбільш складне у відносинах з Дональдом Трампом – готовність чекати. Особливо, коли не знаєш, чого чекати. Цього, може бути, не знає навіть сам Трамп. Тому і складно.
За словами експерта, реагуючи на останню конкретну інформацію, що начебто Трамп дав команду домовитися з Росією про припинення бойових дій до кінця травня, доводиться лише чекати. Проте ключове тут те, що наразі ніяких реальних переговорів стосовно припинення бойових дій між США і РФ не ведеться. А поновляться вони тоді, коли Трамп особисто прийде до висновку, що вже час. Або просто згадає, що є така Україна, про яку він щось обіцяв зробити за один день.
"Тим часом шахедні атаки на Україну посилюються. Шахеди стали нам більшою загрозою з повітря від ворога. Він удосконалив тактику застосування цих безпілотників: лінію фронту вони перетинають на великий висоті, щоб наша фронтова ППО їх не дістала. Далі летять максимально низько, ховаючися у складках місцевості, що ускладнює їхнє перехоплення за допомогою авіації. Потім у районі цілі вони накопичуються, збираються у зграї і атакують масовано, що створює проблеми для наземної ППО. Але головна проблема у тому, що ворог виробляє до 6 тис модернізованих шахедів на місяць. На таку кількість жодних ракетних комплексів ППО не напасешся. Єдиний варіант протидії – це розробити відносно недорогий ефективний дрон-перехоплювач і забезпечити його виробництво не менше 10 тис одиниць на місяць. Так що доводиться чекати, поки прокинеться Трамп. Якщо в нього не виникне ще якась безглузда геніальна ідея на зразок тарифів масового знищення, і йому знову буде не до України", – зазначив Олександр Кочетков.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Україна близька до переломного моменту: екс-глава MI6 заінтригував заявою про війну.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.