Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
У питаннях оборони слід орієнтуватися на офіційні заяви, а не на гучні заголовки ЗМІ, які повідомляють про нібито призупинення військової допомоги США Україні, посилаючись на анонімні джерела. Про це в Telegram повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
Андрій Єрмак (фото з відкритих джерел)
Призупинення військової допомоги США
Раніше УНІАН з посиланням на видання Politico повідомляв, що, за словами джерел, Міністерство оборони Сполучених Штатів призупинило постачання деяких типів зенітних ракет і високоточної зброї до України. Причиною, як зазначається, нібито є зниження запасів артилерійських снарядів, протиповітряних ракет і високоточних боєприпасів. Поставки цих озброєнь були передбачені ще під час президентства Джо Байдена в межах Ініціативи сприяння безпеці України. Ця програма передбачає закупівлю озброєнь для України безпосередньо в американських оборонних компаній.
Водночас, за даними Financial Times, припинення постачання зенітних ракет з боку США може суттєво знизити спроможність України відбивати російські ракетні та дронові атаки. Українська сторона, як підкреслюється, розраховувала на цю допомогу в довгостроковій перспективі.
За інформацією, яку оприлюднило BILD, наявні запаси в Україні дозволять продовжувати захист від російських ракетних обстрілів приблизно до кінця літа.
Серед озброєнь, постачання яких наразі припинено, називають зенітні ракети PAC3 Patriot, 155-мм артилерійські боєприпаси, боєприпаси GMLRS, зенітні ракети Stinger, ракети AIM-7 та ракети Hellfire.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що переривання постачання США зенітних ракет та високоточних боєприпасів Україні — це серйозний негативний сигнал з боку Вашингтона, особливо на фоні активізації російських обстрілів, у тому числі балістичних ракет і "Кинджалів". Про це в ефірі "Radio NV" заявив військовий аналітик Денис Попович.
Він наголосив, що ракети Patriot є найефективнішим засобом протидії балістичним загрозам. Це вже другий випадок, коли США призупиняють постачання ключових засобів протиповітряної оборони (ППО). Перша зупинка сталася на початку березня і сприймалася як політичний тиск на Україну. Зараз це повторюється, хоча розвіддані досі постачають. Попович припустив, що таке рішення Пентагону може бути пов’язане з активною підтримкою Ізраїлю на Близькому Сході, де США збільшили постачання озброєння.