Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
На Заході обговорюють можливість запровадження тимчасового припинення вогню в Україні на термін від 30 до 60 днів без будь-яких попередніх умов, щоб протягом цього часу працювати над проєктом мирної угоди. Проте ймовірність того, що російський правитель Володимир Путін погодиться на такий варіант і дотримуватиметься його, виглядає малоймовірною.
Війна в Україні. Фото: УНІАН
Як відомо, наразі між адміністрацією Дональда Трампа та Європою тривають переговори щодо надання гарантій безпеки та можливості введення миротворців. В ефірі 24 Каналу політолог Олег Лісний поділився думками про підхід України до забезпечення таких гарантій.
Позиція України, яку неодноразово висловлював президент Володимир Зеленський, полягає у тому, що гарантії безпеки повинні бути надані ще під час припинення вогню. Це означає, що Україна повинна отримати необхідні засоби для того, щоб у разі порушення угоди могла швидко й ефективно покарати винних. Якщо цього не станеться, виникне серйозна небезпека. Путін часто використовує тактику "ні миру, ні війни" — він може імітувати переговори, при цьому не припиняючи бойові дії. Також не виключено, що він буде дотримуватися їх лише на короткий термін, поки не знайде привід для нових атак.
Лісний підкреслив, що для України важливо відстоювати гарантії безпеки під час припинення вогню, обов'язково залучаючи Європу до процесу переговорів, адже вона може опинитися осторонь і бути не включеною у рішення.
"Якщо буде підписана мирна угода, миротворці тільки слідкуватимуть за її виконанням, але їх роль обмежиться лише контролем", — зазначив політолог.
"Коментарі" вже писали, що в Росії готові обговорювати гарантії безпеки, однак з ультимативної позиції. Міністр закордонних справ країни-агресора Сергій Лавров на пресконференції підтвердив готовність до діалогу про гарантії безпеки.
Новини