Головна Новини Суспільство Війна з Росією Припинення вогню на 20 квітня чи 9 травня: у Раді пояснили, коли скасують мобілізацію
commentss НОВИНИ Всі новини

Припинення вогню на 20 квітня чи 9 травня: у Раді пояснили, коли скасують мобілізацію

Скасування мобілізації та воєнного стану не буде: у Раді назвали причину

17 лютого 2025, 21:06
Поділіться публікацією:

Обговорення варіантів завершення гарячої фази війни, про які говорять і українські, і західні, і російські топ-чиновники, дає надію на скасування воєнного стану та мобілізації. Однак народний депутат Федір Веніславський заперечив таку можливість. 

Припинення вогню на 20 квітня чи 9 травня: у Раді пояснили, коли скасують мобілізацію

Ілюстративне фото

В ефірі “Радіо Свобода” він пояснив, чому мобілізацію та воєнний стан продовжать навіть після припинення бойових дій. За його словами, головна причина його введення нікуди не дінеться — загроза з боку РФ не мине. 

“Припинення вогню не означає скасування воєнного стану. Скасування воєнного стану, можливо, тоді, коли зникнуть загрози, які передбачені законом про правовий режим воєнного стану. А сам факт припинення вогню, тимчасове припинення точно не усуває ті загрози, які послугували у введенні правового режиму воєнного стану”, — наголосив він.

На запитання журналістки, що президент США Дональд Трамп хоче домогтися припинення вогню на 20 квітня чи 9 травня, то коли буде скасування воєнного стану, нардеп не зміг вказати терміни. 

Він наголосив, що припинення вогню не означатиме, що Росія відвела свої війська тимчасово окупованих територій, чи що Росія відвела свої якісь засоби ураження, які не будуть завдавати ударів по Україні.

“Тобто, з огляду на психічний стан Путіна, я думаю, ми можемо очікувати будь-якого розвитку подій, тому тут без якихось гарантій того, що це буде мати наслідком довготривалий мир, я не думаю, що може бути скасовано воєнний стан”, — запевнив нардеп.

За його словами, терміни скасування воєнного стану залежать від багатьох обставин, від перемовин, від того, на яких домовленостях зійдуться сторони перемовини. 

Нагадаємо, що у Німеччині, як писав портал “Коментарі”, вказали, коли можна відправити європейські війська в Україну. 




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини