Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Російський диктатор Володимир Путін не прагне припинення війни в Україні, тоді як для новообраного президента США Дональда Трампа це може стати ключовим пріоритетом. Через це США ймовірно будуть посилювати тиск на Росію. Таку думку висловив політичний і економічний експерт Тарас Загородній в інтерв’ю для видання "Главред".
Переговори США з Росією (фото з відкритих джерел)
Експерт зазначив, що поки Путін залишається при владі, війна продовжуватиметься, і саме це може спонукати Трампа до радикальних дій.
Загородній вважає, що у світогляді Трампа цілком можливе ухвалення рішення про ліквідацію Путіна. На додачу, експерт припустив, що існують негативні сценарії для України. Один із них передбачає внутрішні проблеми, які можуть дестабілізувати ситуацію. Інший – можливі домовленості між Росією та Трампом, наприклад, через певні "ігри" на дипломатичному полі.
Загородній зауважив, що Росія прагне відновлення Договору про ракети середньої та малої дальності 1988 року, намагаючись домовитися про обмеження України у виробництві ракет, здатних вражати російські цілі. Проте ця ситуація ускладнюється іншими факторами, такими як співпраця Москви з Іраном.
На думку експерта, Трамп чинитиме тиск і на Китай, використовуючи санкції, мита і нагадування про коронавірус. Це створить значну напругу, адже "несвята трійця" – Росія, Іран і Китай – опиняться під потужним тиском. Трамп не буде церемонитися з дипломатією: спочатку діятиме, а потім розбиратиметься.
Загородній також наголошує, що Путіну фактично нічого запропонувати Трампу. Вплив Росії у Сирії послаблено, а ідеї на кшталт "підтримайте нас у боротьбі проти Китаю" можуть не зацікавити новообраного президента США. Росія втратила значну частину військової техніки в Україні, а її відновлення можливе лише за рахунок збільшення продажу нафти і газу. Проте, за словами експерта, Трамп не піде на поступки, які можуть викликати невдоволення у США, особливо серед "пацанів з Техасу".
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що переговори Трампа та Путіна можуть відбутись до 1 лютого. Обраний президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв, що після інавгурації планує провести розмову з російським диктатором Володимиром Путіним щодо можливості закінчення війни в Україні. Згідно зі статистикою, розмова з Путіним зазвичай відбувалася впродовж двох тижнів після інавгурації президента США.
Новини