Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
7 липня українські далекобійні дрони FP-1 успішно атакували "Краснозаводський хімічний завод" у Московській області, розташований усього за 70 км від столиці РФ. За даними Defense Express, удару завдали нові безпілотники FP-1, які мають дальність до 1600 км і бойову частину до 120 кг.
Фото: з відкритих джерел
Цей завод відомий як виробник патронів, капсулів, а також споряджень для гранат і поліцейських спецзасобів. Імовірно, з 2022 року він також займається виготовленням бойових елементів для військових потреб.
На відео видно серію влучань — до семи вибухів — після прольоту дронів. За конструкцією FP-1 схожий на "Лютий": двобалкова схема, перевернуте V-подібне оперення, однак має ширше крило та вузький фюзеляж.
Завод розташований у зоні московської ППО, зокрема поблизу Московського великого кільця, що ще з радянських часів виконує оборонну функцію. Водночас жодна система ППО не зафіксована в момент удару.
FP-1 вже вдруге за короткий час завдає удару по цьому регіону — попередня атака 4 липня вразила інститут прикладної хімії у Сергієвому Посаді, що лише за 12 км від Краснозаводська.
Аналітики підкреслюють, що дрони FP-1 здатні системно вражати військову інфраструктуру РФ у Підмосков’ї, що свідчить про прорив у далекобійних ударних технологіях України.
Як вже писали "Коментарі", у ніч на 7 липня російські війська здійснили масовану атаку по території України, застосувавши 101 ударний безпілотник, переважно іранського виробництва типу "Шахед". Внаслідок обстрілів постраждали десятки мирних жителів, зокрема діти, є загиблі. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму Telegram-каналі.