Головна Новини Суспільство Війна з Росією Потік військової підтримки для України може послабшати: ЗМІ дізналися причину
commentss НОВИНИ Всі новини

Потік військової підтримки для України може послабшати: ЗМІ дізналися причину

За інформацією FT, суперечки між країнами ЄС можуть поставити під загрозу потік військової підтримки для України

29 серпня 2023, 13:05 comments1896
Поділіться публікацією:

Розбіжності країн-членів ЄС щодо поповнення бюджету блоку можуть поставити під загрозу потік військової підтримки для України. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє рейтингове видання "Financial Times".

Потік військової підтримки для України може послабшати: ЗМІ дізналися причину

Європейський Союз. Фото з відкритих джерел

ЗМІ зазначає, цитуючи заяву одного з учасників переговорів, прохання Брюсселя про додаткове фінансування на загальну суму 86 млрд євро, спрямоване на полегшення навантаження на бюджет ЄС та одночасно на продовження чотирирічної підтримки України, розділило країни-члени та призвело до закликів до скорочення та продовження термінів затвердження.

Брюссель запропонував останній пакет фінансування для України, розрахований на чотири роки, частково для того, щоб ізолювати Київ від політичної нестабільності. Сьогодні міністри ЄС відновлять консультації після літніх канікул, а підтримка України буде головним питанням порядку денного на зустрічах міністрів оборони та закордонних справ.

Досі переговори про фінансування ускладнювалися тим, що Єврокомісія об'єднала фінансову підтримку України з вимогами щодо поповнення бюджету ЄС, включаючи положення про відшкодування видатків на виплату відсотків за боргом та підвищення зарплат чиновникам ЄС.

Багато країн-членів заявили, що, хоча додаткову фінансову підтримку України обґрунтовано, інші елементи пакету є результатом внутрішньої проблеми управління бюджетом ЄС, яка не заслуговує на додаткові кошти.

Такі країни, як Німеччина та Нідерланди, які очолили опір, стверджують, що затягування бюджетних поясів через зростання відсоткових ставок та вимог до заробітної плати також має бути відображено у Брюсселі.

"Відверто кажучи, "Брюсселю потрібні наші гроші, щоб збільшити зарплати членів Комісії відповідно до інфляції" – не найкраща внутрішньополітична платформа для національного лідера", – сказав високопоставлений дипломат ЄС.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи є ризик, що невдовзі послабиться підтримка США – що важливо робити Україні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини