Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Київ має можливість відмовитися від запропонованих умов енергетичного перемир’я, а також від ролі США як посередника. Однак такий крок може викликати різку реакцію Дональда Трампа. Про це заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко під час чату на "Главреді".
Війна в Україні. Фото: УНІАН
Він пояснив, що Україна може відкрито висловити невдоволення діями американської делегації та вийти з переговорного процесу під їхнім посередництвом. Проте це загрожує емоційною та непередбачуваною відповіддю з боку Трампа.
Коваленко наголосив, що Україна здатна утримувати оборону навіть без безпосередньої підтримки США, оскільки її оборонно-промисловий комплекс активно розвивається, а європейська допомога значно зросла порівняно з 2022-2024 роками. Водночас Росія лише втрачає позиції.Також він зазначив, що Київ навчився працювати без американських розвідданих, отримуючи необхідну інформацію від інших міжнародних партнерів.
"Коли з’явилися побоювання щодо можливої втрати доступу до Starlink, ми згадали, як діяли без нього, які системи зв’язку використовували десятиліттями. До того ж є альтернативи – наприклад, у Швеції. Тож ситуація не є критичною. Натомість для США такий розвиток подій став би репутаційним ударом", – зазначив експерт.
За його словами, Україна поки що демонструє дипломатичну активність, сподіваючись, що Трамп змінить своє ставлення до Кремля.
"Наразі ми лише імітуємо дипломатичні процеси, вичікуючи моменту, коли Трамп не змінить свого ставлення до нас, а розчарується в Путіні. І саме тоді почнеться найцікавіше", – підсумував Коваленко.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Фінляндії Александром Стуббом, розповівши йому про удари РФ. Володимир Зеленський поінформував президента Фінляндії про російські удари, зокрема по Харківщині, Черкащині, Херсонщині, Донеччині, Дніпропетровщині, Сумщині та Запоріжжю.
Новини