План Мінборони – закінчити війну до кінця року: наскільки це реально – експерти відповіли
Тепер тривалість війни в Україні залежить не так від планів Кремля, як від готовності Заходу реально допомагати Україні у боротьбі з окупантами
Закінчити війну, яку відкрито розпочала Росія проти України в лютому, цілком можливо до кінця цього року. Але за умови, що закордонні партнери продовжуватимуть допомагати Україні (озброєнням та антиросійськими санкціями), вже не сумніваючись, що вони допомагають переможцю. Про це в інтерв'ю ВВС заявив міністр оборони України Олексій Резніков. Чи згодні з таким твердженням? Чи дійсно ми можемо, як стверджує Резніков, вийти до кінця року на позиції станом на 23 лютого 2022 року? Видання "Коментарі" із цими питаннями, які точно цікавлять багатьох українців, звернулося до експертів.
Шанси на досягнення військових цілей українською армією цього року є, але потрібна повна підтримка – і від українського суспільства, і від союзників
Народний депутат України VIII скликання, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов наголошує, що конкретні терміни закінчення війни залежать від багатьох чинників, тож ніхто не може гарантувати точну дату. Проте, зазначає він, можна оцінювати тенденції, що складаються сьогодні.
За його словами, визначальним фактором для термінів закінчення війни стає поведінка наших західних союзників.
Росія, продовжує експерт, сподівається на "втому" Заходу та скорочення постачання озброєння. Для цього проти Європи застосовують газовий шантаж та лякають холодною зимою. На американську аудиторію проводять інформаційно-психологічну спецоперацію про нібито безконтрольне використання одержаної Україною зброї. Хоча всі офіційні представники НАТО та США заявляють про прозорий та повний контроль над поставленою зброєю.
Потрібно завдавати максимально великої шкоди противнику, щоб російське керівництво та суспільство зрозуміли, що ця авантюра дуже дорого обходиться
Політичний аналітик експертного центру "Будинок демократії" Анатолій Октисюк вважає, що відкинути супротивника на позиції на початок широкомасштабного російського вторгнення цілком реалістично.
На його думку, мета навіть не стільки звільнити захоплені території в конвенційній війні, з масованими обстрілами (це все-таки наша земля), скільки змусити противника піти, завдаючи величезних втрат або створюючи загрозу оточення.
Але головна передумова для цього, наголошує експерт, – великі військові втрати у противника, що стане можливим за наявності у ЗСУ більшої кількості високотехнологічної зброї.
Читайте також на порталі "Коментарі" - російська ракета потрапила до цивільного об'єкту – Одеса у чорному диму: подробиці.
Також "Коментарі" повідомляли – у чому друга половина літа стане вирішальною: який прогноз на фронті.