Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Росія, як країна-агресор, значно наростила виробництво військової техніки та озброєння — як для авіаударів по Україні, так і для штурмових операцій на фронті. Однак, на думку російського економіста, доктора економічних наук Ігоря Ліпсіца, це не ознака сили, а радше прояв відчаю і фінансової нестабільності.
Фото: з відкритих джерел
Ліпсіц заявив, що економіка РФ наближається до критичного стану, а тому Путін, імовірно, поставив собі завдання завершити війну вже у 2025 році — бажано перемогою. Причина — ресурси країни стрімко виснажуються.
"Зараз вони кинуть усе, що мають, і навіть більше, щоб зламати опір України та створити вигідну позицію для переговорів. Однак ситуація критична. Якщо Путін уже говорить про скорочення військових витрат, отже, навіть його найближче оточення починає бити на сполох", — пояснив економіст.
Він також зазначив, що в елітах РФ починає з’являтися мовчазне невдоволення — прихований, але реальний внутрішній спротив політиці Кремля. На тлі поглиблення економічної кризи у Кремля залишається лише одна стратегія: якнайшвидше посилити тиск на Україну, спробувати захопити більше територій і використати їх як аргумент на переговорах.
Продовження війни на нинішньому рівні витрат та мілітаризації російської економіки, за словами Ліпсіца, стане неможливим. У такому випадку Росії доведеться йти шляхом максимального придушення свобод, тотальної мобілізації ресурсів і обмеження споживання — фактично перетворення на нову Північну Корею. Такий сценарій для Путіна небажаний, але все більше виглядає реальним.
Як вже писав портал "Коментарі", президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Європейський Союз не може покладатися на інших у питаннях захисту континенту. Вона підкреслила, що загроза з боку Росії залишається високою, а війна в Україні триває, повідомляє The Guardian.