Підсумки переговорів у Стамбулі: про що говорить реакція Трампа, чого очікувати далі
Сторони залишилися за своїх позицій, як і прогнозувалося, прориву не сталося
Під час переговорів у Стамбулі 16 травня російська делегація видала Україні низку нереалістичних вимог, назвавши умови, за яких путінський режим готовий припинити вогонь. Водночас здивувала реакція президента США Трампа на результати переговорів. Він вкотре похвалився добрими стосунками з Путіним та розкритикував Зеленського. Про що говорять підсумки переговорів у Стамбулі та реакція на них Трампа? Чого чекати далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
До зустрічі Путіна з Трампом проривів чекати не варто
Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі вважає, що результати стамбульських переговорів були абсолютно передбачуваними.
За його словами, для того, щоб продемонструвати видимість бажання йти на переговори – було також укладено єдину позитивну домовленість про обмін військовополоненими.
Щодо реакції Дональда Трампа, то, на думку Максима Ялі, вона також досить передбачувана.
Говорячи про прогнози, Максим Ялі зазначив, що можливо далі будуть технічні консультації, але, як заявив Трамп напередодні стамбульських переговорів – без його особистої зустрічі з Путіним жодних реальних результатів не вдасться досягти, що й підтвердили ці підсумки переговорів.
Час для дипломатії ще не настав
Дипломат, політичний експерт, колишній заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан зазначив, що, аналізуючи перемовини у Стамбулі всім нам потрібно розуміти, що наразі немає причин для розчарувань. Адже завищених очікувань не було. Російські опричники Путіна виконали написану їм у Кремлі партію. Жодних шансів на якісь дипломатичні прориви не було й в помині.
Вадим Трюхан вважає, що Трамп вчергове програв партію, і то з картами, як він полюбляє говорити, на руках.
Експерт прогнозує, що до осені можна розраховувати лише на точкові якісь "подвижки" – звільнення військовополонених, перемирʼя на день-два, можливо мораторій на удари по енергетичній інфраструктурі, але не більше.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи Росія справді готується до великого наступу: які найбільш небезпечні ділянки фронту.