Головна Новини Суспільство Війна з Росією Переломний момент: чи дійсно Україна перехопила ініціативу у війні
commentss НОВИНИ Всі новини

Переломний момент: чи дійсно Україна перехопила ініціативу у війні

В ISW вважають, що операція у Курській області дала ЗСУ перехопити ініціативу на одній ділянці фронті

12 серпня 2024, 08:25 comments2101
Поділіться публікацією:

Наступ ЗСУ у Курській області РФ дозволила Силам оборони хоча б тимчасово перехопити ініціативу на одній ділянці фронту й продовжити протистояння на всьому полі бою. Як інформує портал "Коментарі", про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни у своєму звіті. 

Переломний момент: чи дійсно Україна перехопила ініціативу у війні

ЗСУ. Фото: з відкритих джерел

Американські експерти пояснили, що володіння ініціативою на всій території бойових дій з листопада 2023 року дозволило окупантам самим визначати місце, час, масштаб і вимоги до ведення боїв в Україні та змусило Київ витрачати матеріальні та людські ресурси на реактивні оборонні операції.

Однак операція ЗСУ в Курській області змусила Кремль і військове командування РФ відреагувати і перекинути сили та засоби в сектор, де наші війська розпочали атаку.

Російські війська не проводили активних бойових дій на Курщині, а використовували свою загальновійськову ініціативу для тиску на Україну. Зокрема, ворог перешкоджав українським військам накопичувати живу силу і матеріально-технічні засоби для майбутніх контрнаступальних операцій, одночасно визначаючи темп бойових дій, який дозволяв йому підтримувати свої наступи.

"Володимир Путін і російське військове командування, ймовірно, невірно оцінили, що Україна не має можливості перехопити цю ініціативу, а здатність України досягти оперативної несподіванки й перехопити загальновійськову ініціативу ставить під сумнів оперативно-стратегічні припущення, які лежать в основі нинішніх російських наступальних зусиль в Україні", – зазначають аналітики.

На їхню думку, ця операція ЗСУ і подальші можливі транскордонні вторгнення змушують РФ прийняти рішення про те, чи розглядати тисячокілометровий міжнародний кордон з Україною як діючий фронт, і який країна-агресор повинна захищати, а не як неактивну ділянку фронту, як вони ставилися до нього з осені 2022 року.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Путін нічого не контролює: у Німеччині зробили загрозливу для Москви заяву.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини