Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
У середу ввечері, 23 липня, у Стамбулі запланований третій раунд перемовин між Україною та Росією. Як повідомляє The New York Times, сторони мають кардинально протилежні позиції, тому прорив у мирному процесі наразі малоймовірний. Однак, за даними джерел, можливі домовленості з гуманітарних питань, зокрема щодо обміну полоненими чи евакуації цивільного населення.
Переговори України та РФ (фото з відкритих джерел)
Компромісів не видно
Україна наполягає на повному припиненні вогню з боку російських окупаційних військ як передумові для подальших переговорів про мир. Росія ж вимагає спершу укладення угоди, а вже потім — припинення бойових дій.
За словами президента РФ Володимира Путіна, Москва не припинить вогонь, поки Київ не погодиться на низку ультимативних вимог — серед них обмеження діяльності ЗСУ та визнання анексованих українських територій частиною Росії.
Натомість президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ не погодиться ні на які поступки, які обмежують суверенітет чи територіальну цілісність держави. Україна також не визнає жодних "суб’єктів РФ" на своїй території.
Роль Трампа і дипломатичний тиск
Перемовини, за даними журналістів NYT, частково поновилися через політичний тиск з боку президента США Дональда Трампа. З початку року американський лідер, за інформацією джерел, вдається як до тиску, так і до обіцянок, аби змусити Київ і Москву сісти за стіл переговорів.
Ні Україна, ні Росія не поспішають публічно відмовлятися від діалогу, щоб не дати Трампу підстав обрати сторону — особливо напередодні важливих внутрішньополітичних подій у США.
Аналітики очікують, що реального прориву за результатами зустрічі не буде. Проте можливий поступ у супутніх гуманітарних питаннях, які можуть стати першим кроком до налагодження конструктивного діалогу.