Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
10-12 країн вже висловили готовність долучитися до формування військового контингенту для України в межах розгортання гарантійних сил стримування після завершення війни. Про це повідомив заступник керівника Офісу президента України Павло Паліса під час зустрічі з журналістами
Павло Паліса (фото з відкритих джерел)
Основні переговори наразі ведуться з Францією та Великою Британією, оскільки ці країни висловили готовність взяти на себе лідерство у процесі, наголосив Паліса. Окрім цього, розглядається залучення держав Балтії та Північної Європи.
Він також нагадав, що в Україні відбудеться зустріч військових представників Генеральних штабів у межах "коаліції охочих". Темою обговорення стане практичне військове планування, зокрема питання присутності контингенту.
За його словами, для ухвалення таких рішень необхідна синхронізація як військової, так і політичної складової. Лише після цього можна буде рухатися далі.
Паліса підкреслив, що найсильнішими гарантіями безпеки для України є дієздатні та потужні сили оборони з високим рівнем готовності.
На його переконання, незалежно від країни – Франція, Британія чи будь-яка інша – кожен підрозділ, розгорнутий навіть на умовно дружній території, повинен:
мати систему ППО для захисту з повітря;
забезпечити надійне логістичне розгортання;
мати засоби радіоелектронної боротьби;
координувати взаємодію з авіаційною компонентою;
у випадку військово-морської присутності – гарантувати захист і охорону морських сил.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що у Путіна розкрили важливі деталі переговорів у Ер Ріяді та висловилися щодо миротворців. Росія категорично проти розміщення іноземних миротворців на території України, оскільки вважає, що це лише подовжить конфлікт. Таку позицію висловив російський сенатор Григорій Карасін у програмі "Росія 24".
За його словами, зустріч делегацій США та Росії в Ер-Ріяді пройшла в спокійній та конструктивній атмосфері, однак не принесла значних результатів.Новини