Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
З 13 січня 2025 року громадяни України мають можливість пройти реєстрацію та отримати фінансову допомогу від УВКБ ООН. Цей одноразовий грант призначений для певних категорій населення. УНІАН дізнався, яка сума виплат передбачена для українців та хто може подати заявку.
Грошова допомога українцям (фото з відкритих джерел)
Грошова допомога від ООН: розмір виплат
Міжнародна організація, що займається наданням фінансової підтримки населенню України, зазначає, що розмір грошової допомоги становить 10 800 гривень. Це одноразовий грант, розрахований на покриття базових потреб протягом трьох місяців, тобто по 3 600 гривень щомісяця.
При цьому, на одну сім’ю можна оформити не більше чотирьох таких грантів. Таким чином, якщо у сім’ї дві особи, які відповідають встановленим вимогам, максимальна виплата складе 21 600 гривень. Гроші перераховуються на розрахунковий рахунок IBAN кожному зареєстрованому отримувачу.
Хто має право на грошову допомогу
Допомога від ООН у 2025 році доступна не всім. Програма орієнтована виключно на осіб, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи протягом останніх шести місяців і не отримували жодних виплат від УВКБ ООН або інших міжнародних організацій протягом останніх трьох місяців. Також подати заявку можуть ті, хто переміщувався всередині країни або виїжджав за кордон після 24 лютого 2022 року через бойові дії, але згодом повернувся на постійне місце проживання і не отримував допомоги від міжнародних організацій протягом останніх трьох місяців.
Крім того, необхідно належати до однієї з таких категорій:
сім’ї, де є один або кілька неповнолітніх дітей, яких виховує тільки мати або тільки батько;
сім’ї, в яких проживають особи похилого віку (55 років і старші);
сім’ї, де годувальником є один або кілька самотніх людей віком від 55 років;
сім’ї, де годувальником є один або кілька самотніх людей віком від 55 років, які опікуються неповнолітніми дітьми;
сім’ї, у складі яких є люди з інвалідністю, важкими захворюваннями або статусом особи з іншими особливими потребами.
Таким чином, якщо ви одинока мати з неповнолітньою дитиною, яка перемістилася в інший регіон України як ВПО або виїжджала за кордон і не отримувала допомоги від жодної міжнародної організації, ви можете подати заявку на цей грант.
Якщо ви маєте статус внутрішньо переміщеної особи і вже отримували фінансову допомогу від міжнародних організацій, то зможете оформити цю допомогу лише за умови належності до категорії вразливого населення. Крім того, навіть якщо у вас є певна вразливість, ваш місячний дохід не повинен перевищувати 5 400 гривень на одну особу в сім’ї.
Важливо зазначити, що ця фінансова допомога розрахована лише на осіб, які раніше не отримували жодних виплат від УВКБ ООН або інших благодійних організацій.
Як подати заявку на допомогу
Якщо ви відповідаєте всім зазначеним критеріям, реєстрація на отримання допомоги від ООН доступна за номером гарячої лінії УВКБ ООН – 0 800 307 711.
Для подання заявки необхідно зібрати наступні документи:
паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
ідентифікаційний код (ІПН);
свідоцтво про народження дитини (якщо є);
номер банківської картки, на яку будуть зараховані кошти (окрім картки "єПідтримка");
документи, що підтверджують належність до вразливої категорії населення;
особистий контактний номер телефону.
Під час реєстрації повинна бути присутня вся родина. Виняток можливий лише для людей, які не можуть пересуватися самостійно – їх можна зареєструвати за наявності оригіналів документів та медичної довідки, що підтверджує їхній стан здоров’я.
Якщо заявку буде схвалено, вся сума за три місяці буде перерахована на банківський рахунок голови домогосподарства, який був вказаний при подачі заявки. Гроші можна отримати в будь-якому українському банку, на картку якого оформлено рахунок. Якщо картки немає, це потрібно зазначити, і УВКБ ООН надасть альтернативний спосіб виплати.
Отримати фінансову допомогу можна через:
відділення Western Union;
українські банки (ПриватБанк, А-Банк, Райффайзен Банк, Банк Аваль, ПУМБ, Ощадбанк та інші);
відділення Укрпошти або Нової пошти.
Варто звернути увагу, що немає можливості подати заявку на допомогу через "Дію" – міжнародна благодійна організація не пропонує такого механізму.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що благодійна допомога для ЗСУ та переселенців стане доступнішою. Кабінет міністрів оновив список товарів та послуг, які звільняються від оподаткування, що має розширити можливості для надання благодійної допомоги військовим та переселенцям. Таку інформацію оприлюднило Міністерство соціальної політики.
Наразі перелік було скорочено з 500 до 133 позицій, однак, за словами відомства, він включає нові важливі елементи, необхідні для потреб захисників та внутрішньо переміщених осіб.Новини