Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Російські окупанти займаються мародерством на тимчасово окупованих територіях. Вони обкрадають частково вцілілі квартири місцевих мешканців, підприємства, адмінбудівлі тощо. Крадені речі з Бахмута можна знайти на російських маркетплейсах.
Бахмут
Журналісти Bahmut.in.ua публікує вибрані оголошення про продаж речей з Бахмута.
На російському сайті, де проводяться аукціони, є оголошення про продаж вуличного дороговказа. Його зняли з будинку по вулиці Бахмутська, 8 і привезли до росії бійці чвк “вагнер”.
Стартова ціна краденого дороговказа з Бахмута складає 100 тисяч рублів.
Також серед дійсних аукціонів є продаж пляшки шампанського Artwinery без етикетки. В описі оголошення вказано, що його взяли зі сховищ. Наразі окупанти використовують ці сховища у воєнних цілях та облаштували там військовий шпиталь.
Стартова ціна вкраденої пляшки шампанського складає 30 тисяч рублів.
Окремо є й оголошення про продаж російських товарів, присвячених захопленню Бахмута. Зокрема, на одному з відомих російських маркетплейсів можна придбати нагороду “за участь в сво”. Медаль чвк “вагнер” за участь в операції “бахмутська м’ясорубка” продається всього за 580 рублів.
Примітно, що Бахмут згадують і у вигаданих речах. Зокрема, росіяни створили “пам’ятну монету” 10 доларів Князівства Силенд, яке є вигаданою країною. В росії виробили і продають такі монети, їх присвятили захопленню Бахмута.
Також росіяни пишуть книги про бойові дії в Бахмуті. Однак, документалістикою чи історичною літературою ці книги назвати не можна. Наприклад, у книзі “сашка вагнер” розповідається про військового, який сидів за ґратами за злочин, який “не є злодіянням”. Після початку так званої “сво” він пішов воювати в Бахмут, щоб “звільнити його від неонацистів”.
Ще одна книга під назвою “Бахмут” розповідає про вагнерівця, який воював у Сирії, Африці та в Україні. Магічним чином він разом з “бойовими товаришами” потрапляє в російську імперію, щоб “повернути розвиток росії у краще русло”.
Новини