Головна Новини Суспільство Війна з Росією Нова ера роботів на фронті: Україна впроваджує наземні комплекси Spextr
commentss НОВИНИ Всі новини

Нова ера роботів на фронті: Україна впроваджує наземні комплекси Spextr

Роботи використовуватимуть для перевезення боєприпасів

сьогодні, 14:50
Поділіться публікацією:

Сили оборони України отримали новий технологічний союзник — наземні роботизовані комплекси Spextr, які вже допущено до використання в бойових підрозділах. Ці універсальні роботи, здатні працювати в складних умовах, готові полегшити завдання військових, зменшивши ризики для життя людей під час виконання небезпечних завдань.  Йдеться про ще один крок до технологічного переоснащення армії в умовах війни.

Нова ера роботів на фронті: Україна впроваджує наземні комплекси Spextr

Роботи на фронті. Фото: mod.gov.ua

Спеціально розроблені для умов сучасного бою, НРК Spextr мають здатність долати бездоріжжя та складний рельєф місцевості. Залежно від комплектації, ці роботи можуть виконувати широкий спектр завдань: від спостереження та перевезення боєприпасів до більш складних функцій, таких як вогневе ураження ворога. Це дозволяє зменшити людські втрати та покращити ефективність бойових операцій.

Роботи Spextr володіють компактними розмірами, що дозволяє транспортувати їх у кузові мікроавтобуса або пікапа, а безшумний електричний двигун забезпечує тривалий час роботи на одному заряді акумулятора. Ці роботизовані платформи вже готові стати важливою частиною арсеналу української армії, зокрема у завданнях, де важлива безпека і точність.

Нагадаємо, Україна збільшує обсяги виробництва безпілотних наземних комплексів Повноцінні роботизовані підрозділи розгортаються у складі бойових бригад ЗСУ на лінії фронту. Як передає портал "Коментарі", таку заяву у Facebook зробив міністр оборони Рустем Умєров.

Крім того, розмінування територій – один із найскладніших викликів для України. Традиційні методи потребують значних ресурсів та часу, а головне – наражають саперів на небезпеку. Щоб зробити процес ефективнішим і безпечнішим, Міноборони ініціює створення спеціального полігону для випробувань новітніх технологій, зокрема штучного інтелекту. Такий крок може змінити підхід до знешкодження вибухонебезпечних предметів та прискорити гуманітарне розмінування.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини