Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Суворо засекречена нова суперзброя з Німеччини після успішних випробувань вже використовується на сході України "в реальних умовах". З грудня розпочнеться масове постачання дронів: по кілька сотень одиниць на місяць. Про це повідомляє BILD .
Новий дрон з ШІ. Фото: BILD
З'явилися перші подробиці про секретне постачання. Видання BILD стало відомо, що німецька компанія в галузі штучного інтелекту Helsing уклала у вересні 2024 року контракт із Міністерством оборони України на постачання 4000 так званих "ударних дронів". Фінансування здійснюється у рамках програми модернізації, ініційованої федеральним урядом Німеччини.
Ці дрони — не звичайні "камікадзе", які керуються людиною, а високотехнологічні літальні апарати зі штучним інтелектом. У професійному середовищі вони заслужили прізвисько Mini-Taurus.
Програмне забезпечення за допомогою ШІ допомагає в управлінні дронами. Подібно до німецької крилатої ракети Taurus, постачання якої канцлер Олаф Шольц поки не схвалив, дрони Helsing оснащені програмним забезпеченням, що робить їх практично несприйнятливими до російського придушення GPS та інших методів електронної війни.
Джерело з оборонної галузі розповіло BILD:
"Дрон як би сам аналізує місцевість, використовуючи тисячі орієнтирів, щоб визначити своє місце розташування. Це допомагає оператору зберігати курс навіть у складних погодних умовах чи зруйнованих зонах. Коли ціль знайдено, і оператор її підтверджує, дрон самостійно вражає ціль". Джерело зазначило: "Дрони "Helsing" можуть вражати цілі навіть у разі втрати радіозв'язку, якщо солдат задасть команду заздалегідь. Їхня точність значно вища порівняно з повністю керованими вручну бойовими дронами".
Крім того, вони атакують російські цілі з напряму сонця (за відповідних погодних умов), залишаючи мінімальний час для реакції.
За даними BILD, німецькі дрони мають дальність дії вчетверо більше, ніж звичайні українські камікадзе-дрони. Вони несуть достатню кількість вибухівки, щоб знищувати російські танки і укриття, і можуть вражати цілі, що рухаються з повітря.
Ціна за один дрон значно нижча за американські аналоги (Switchblade 600 коштує приблизно 100 000 євро) або російські (Zala Lancet — 35 000 євро).
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус прокоментував майбутні постачання дронів в інтерв'ю BILD.
На тлі великого повітряного удару Росії по Україні в неділю вранці він заявив: "Я дуже радий, що саме зараз починається постачання цих ударних дронів з ШІ. Ця зброя дозволить українським збройним силам завдавати ударів по високопріоритетним російським військовим цілям, наприклад, командним пунктам чи логістичним об'єктам".
Міністр також зазначив, що високотехнологічні дрони можуть долати електронні заходи захисту з боку російських військ. Пісторіус особисто переконався у їхній ефективності під час свого візиту до українського колеги Рустема Умерова.
Новини