Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Олександр Федієнко, народний депутат від "Слуги народу" та член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, переконаний, що для України важливо повністю інтегрувати елементи мілітаризації в суспільство, адже загроза з боку Росії залишатиметься навіть після завершення активних бойових дій.
У своєму інтерв'ю для УНІАН він поділився думкою щодо впровадження базової загальновійськової підготовки (БЗВП) для студентів вищих навчальних закладів, зазначивши, що, хоча Україна і не намагається стати аналогом Ізраїлю, вона повинна взяти приклад з цієї країни, де військова підготовка є обов'язковою для кожного громадянина.
"Ми не будуємо копію Ізраїлю, але там усі молоді люди проходять базову військову підготовку. Ми повинні розуміти, що наша сусідка — абсолютно непередбачувана країна, і те, що у них в головах, важко передбачити. Тому мілітаризація нашого суспільства — це не тимчасовий захід. Це необхідність для того, щоб кожен громадянин умів захищати себе та свою країну, коли це буде потрібно", — підкреслив Федієнко.
Нардеп також зазначив, що мілітаризацію українського
суспільства слід розглядати як стратегічний і довгостроковий крок для зміцнення
національної безпеки. Він вважає, що цей підхід має стати невід'ємною частиною національної
стратегії на тривалий час.
"Ізраїль є єдиною країною, що постійно перебуває у стані оборони своєї території. І ми також будуємо систему проактивного захисту, яка повинна існувати на всіх етапах нашого існування", — вказав політик.
Портал "Коментарі" вже писав, що Офіс Президента України розглядає можливість впровадження реформи, яка передбачає добровільний військовий контракт для чоловіків віком від 18 до 25 років, які не підлягають мобілізації. Цей крок має на меті фінансово мотивувати молодь долучатися до лав Збройних Сил України. Як відзначив в ефірі 24 каналу голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко, наразі відсутні чітко визначені алгоритми реалізації цієї ініціативи.
Новини