Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Україна та російська ліберальна опозиція, навіть маючи спільного ворога в особі диктатора Володимира Путіна та його оточення, не можуть налагодити співпрацю та тримаються осторонь одна від одної. Це може стати проблемою у майбутньому, коли Україні доведеться вибудовувати відносини з післяпутінською Росією. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише рейтингове видання "The Washington Post".
Україна та Росія. Фото: з відкритих джерел
Автори матеріалу зазначають, що реакція українців на смерть Навального була "приглушеною", а часом навіть "ворожою". Тоді як ліберально налаштовані росіяни бачили в Навальному "останню демократичну надію Росії", в Україні більшість "не сприймають Навального як прапороносця демократії".
Також журналісти звернули увагу на промовисту відмову першої леді України Олени Зеленської у США послухати виступ президента Джо Байдена у Конгресі. Олена Зеленська відповіла відмовою лише після того, як дізналася про плани американців посадити її поряд із вдовою російського опозиціонера Юлією Навальною.
Однією з претензій українців до російської опозиції є те, що в критиці путінського режиму опозиціонери зосереджені переважно на тій шкоді, яку Кремль завдає самій Росії та російському народу. Водночас російська опозиція "не зайшла досить далеко в засудження вбивства українців та окупації їхніх земель" представниками цього самого простого російського народу.
"The Washington Post" наводить ще одну причину недовіри українців до російської опозиції – її нездатність повалити путінський режим рішучими діями, подібно до того, як самі українці надійшли у себе вдома у 2004 та 2014 роках.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Кремль побоюється навіть мертвого Навального: яка заборона вийшла у Росії.
Новини