Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Між владою Словаччини та України триває суперечка. Йдеться про постачання сировини. У цьому контексті найважливішим є завершення військових дій між Києвом і Москвою, зазначають у польському виданні Do rzeczy.
Фото: колаж порталу "Коментарі"
Війна триває вже понад 1040 днів, і немає жодних ознак того, що будь-яка сторона зможе досягти всіх своїх цілей. Влада Словаччини не приховує, що в інтересах країни негайно припинити війну, і намагається втрутитися в переговори. Як відомо, такої ж позиції займає Дональд Трамп, а це означає, що 2025 рік, ймовірно, стане роком закінчення війни або принаймні перемир'я.
У недільному "Сніданку Римановського" на Polsat News ведучий запитав, на чиєму боці має бути Польща, чи варто їй взагалі брати участь. Депутат Конфедерації Вітольд Туманович дав чітку відповідь. – З польського боку, – нагадав він.
Парламентарій відповів, що наразі щодо російсько-української війни є два фундаментальних питання, на які Польща неодмінно має звернути увагу.
По-перше, жодного польського солдата в Україні, а по-друге, забезпечити, щоб регулярні українські солдати не приїжджали до Польщі.
Туманович зазначив, що наразі про це мало говорять у публічному просторі, але призвані до армії та відправлені на довготривалу війну потенційно становлять загрозу після її закінчення, якщо їх пустять до Польщі.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, симпатії українців до Польщі помітно знизилися у 2024 році, порівняно з попередніми роками. Як свідчать результати дослідження Info Sapiens, яке було замовлене Центром Мєрошевського, рівень позитивного ставлення до Польщі знизився майже вдвічі від початку повномасштабної війни. В українців змінилось ставлення до поляків.
У 2024 році лише 41% українців позитивно ставляться до Польщі, з яких 4% зазначають "дуже добре" ставлення, а 37% — "добре". Для порівняння, у 2022 році позитивно ставились до поляків 83%, а у 2023 році — 67%.
Новини