Головна Новини Суспільство Війна з Росією Названо можливі цілі ЗСУ: де в Росії буде палати і вибухати
commentss НОВИНИ Всі новини

Названо можливі цілі ЗСУ: де в Росії буде палати і вибухати

Запуск західних ракет із F-16 нададуть ЗСУ додаткових можливостей у знищенні ворожих цілей

18 листопада 2024, 16:51
Поділіться публікацією:

Після отримання дозволу на застосування далекобійних ракет ATACMS, Збройні Сили України зможуть завдавати ударів по ключових військових об’єктах на території Росії, зокрема по аеродромах, заявив капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС України Андрій Риженко в коментарі для "Радіо Свобода".

Названо можливі цілі ЗСУ: де в Росії буде палати і вибухати

Перемога України

"Я думаю, що це рішення довго дозрівало. Та після рекордної атаки, коли було задіяно ворогом понад 200 засобів повітряного нападу, врешті-решт західні лідери на це погодилися", — сказав він.

За словами Риженка, нові можливості ЗСУ дозволять ефективніше стримувати агресію РФ, яка завдає ударів з прикордонних регіонів, таких як Курська область. Ракети ATACMS стануть інструментом для знищення ракетних установок, систем залпового вогню, скупчень військ і об’єктів військової інфраструктури.

Експерт наголосив, що відведення російських аеродромів за межі дії ATACMS із дальністю 306 км суттєво зменшує операційні можливості авіації противника.

За його словами, коли аеродроми розташовані за 300 км від лінії фронту, вертольотам доводиться долати велику відстань, що значно ускладнює їхню роботу. Це також стосується складів і командних пунктів, які тепер можуть стати цілями ракет. Навіть укріплені об’єкти під загрозою повного знищення, додав експерт.

Він також відзначив потенціал ракет Storm Shadow і SCALP, дальність яких сягає 300 км, а у деяких випадках навіть 560 км. Їх можуть запускати з літаків F-16, що надає Україні додаткові можливості.

"Знов таки дальність боєприпасів буде сюрпризом для супротивника, але я думаю, що вона може бути більше ніж експортний варіант. Це серйозно може впливати на можливість противника, як з погляду його бойових підрозділів, так і логістиці… Єдине, що мене турбує, чесно кажучи, це чисельність ракет. Тому що було повідомлення — Великобританія не має достатньої кількості Storm Shadow, та вони дуже обережно їх передають. Французи — теж небагато", — сказав Риженко. 

Попри це, Україна демонструє високу точність ударів, зосереджуючись на ключових точках, які суттєво знижують бойову ефективність ворога.

"Але ми беремо тим, що б’ємо дуже точно та по дуже вразливих місцях противника. Це так звані центри тяжіння, від ураження яких противник дуже серйозно втрачає свою бойову потужність... Головне, щоб цих ракет було якомога більше", — підсумував експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чи достатньо у України західних далекобійних ракет.





Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини