Головна Новини Суспільство Війна з Росією Названо категорію людей, до якої найчастіше «дотягується» ТЦК
commentss НОВИНИ Всі новини

Названо категорію людей, до якої найчастіше «дотягується» ТЦК

Молодь в армію не йде, бо боїться, тому з нею потрібно працювати, вважають в Раді

12 грудня 2024, 18:34 comments23741
Поділіться публікацією:

Член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін заявив, що молодь в Україні часто уникає мобілізації через страхи, а територіальні центри комплектування (ТЦК) не забезпечують достатньої мотивації. Про це він, зокрема, відзначив в інтерв’ю Радіо НВ.

Названо категорію людей, до якої найчастіше «дотягується» ТЦК

Мобілізація в Україні

Рахманін підкреслив, що для виконання складних завдань у штурмових, піхотних та інших підрозділах, де найважчі умови служби та найбільші втрати, необхідні молоді військовослужбовці. Проте, навіть після ухвалення закону про мобілізацію та зниження призовного віку до 25 років, середній вік військових у ЗСУ залишається високим.

За його словами, молоді люди неохоче йдуть до армії, адже бояться за своє життя і здоров’я. Їхній страх може бути як обґрунтованим, так і безпідставним, каже нардеп. При цьому він додав, що молоді люди часто бояться серйозних поранень, загибелі, недостатньої підготовки, а також неадекватного командування. Рахманін вважає, що для залучення молоді необхідно працювати над мотивацією.

При цьому нардеп підкреслив, що ТЦК формально виконують свою роль — мобілізують тих, до кого можуть дотягнутися.

"Переважно це ті ж люди 42−45+. А молодих, як не було, так і немає. Порівняно молодих, яких дуже сильно потребують ДШВ, морська піхота, механізовані мотопіхотні бригади, в яких найбільші втрати об'єктивно через те, що переважно вони ведуть бойові дії. Там теж не вистачає молодих, хоча би порівняно молодих людей, які здатні виносити достатньо серйозні навантаження", — заявив депутат.

Він також зауважив, що мобілізовані у віці 50+ часто стикаються зі значними фізичними труднощами під час тренувань, але іншого вибору наразі немає.

На думку Рахманіна, для вирішення проблеми потрібен системний підхід, який включатиме роботу психологів, соціологів, піарників та медійників, спрямовану на розробку ефективних методів залучення молоді. Також необхідно вдосконалити підготовку військовослужбовців та забезпечити професійну роботу з особовим складом.

За його словами, полковники, які просто сидять за столами і чекають, що молодь сама прийде підписувати контракти, можуть не чекати — цього не станеться.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що військові переконані, що мобілізаційний вік в Україні знизять.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини