Головна Новини Суспільство Війна з Росією Навіщо насправді Путіну буферна зона в Україні: які будуть наслідки
commentss НОВИНИ Всі новини

Навіщо насправді Путіну буферна зона в Україні: які будуть наслідки

Розмови про буферну зону – це все насправді вигадка та підміна понять

23 травня 2025, 18:48 comments15960
Поділіться публікацією:

Правитель Росії Володимир Путін повідомив своїм урядовцям по відеозв’язку про ухвалення рішення створити "буферну зону безпеки" вздовж кордону з Україною. У МЗС України вже відповіли, що нинішня заява Путіна про буферну зону доводить, що саме російський диктатор є першопричиною війни в Україні. Навіщо Путін зробив чергову заяву про створення "буферної зони", яку до речі від вже озвучував неодноразово раніше? Чи може бути це відволікаючий маневр або ж блеф, щоб ввести в оману ЗСУ і вдарити не на Сумському напрямку, а саме в напрямку Слов’янської агломерації? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Навіщо насправді Путіну буферна зона в Україні: які будуть наслідки

Буферна зона

Розмови про буферну зону – це все спецефекти

Колишній працівник СБУ (у 2004-2015 рр.) та консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки, військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак зазначив, що з приводу буферної зони – це все відволікання уваги, фейкова історія. 

"Це все спецефекти. Десь так можна все це охарактеризувати. Що росіяни намагаються зробити? Під виглядом створення буферної зони вони продовжують наступальні операції, продовжують окуповувати територію України, але вони це називають буферною зоною. Тобто це підміна понять. Вони підміняють поняття війни захопленням території сусідньої держави поняттям створення якоїсь там санітарної зони або буферної зони", – зазначив експерт.

За його словами, росіяни хочуть продовжити захоплювати території, а потім з часом хочуть оголосити їх російськими і приєднати до РФ. 

"Далі створюються окупаційні адміністрації, нехай навіть вони віртуальні, на папері. А потім логічно створення іншої буферної зони вже для цих вже начебто російських територій. І так можна "гратися" до безкінечності. Тобто це такий собі трюк. Це така обманка. Буферних зон взагалі не існує. Вони могли бути у XVII-XVIII столітті. Можливо був сенс говорити про буферну зону в Першу світову війну, але з розвитком озброєння, далекобійності будь-яка буферна зона втрачає сенс. Дрони летять на 15-20 км, тобто буферна зона мінімум на 15-20 км. Артилерійський снаряд – кілометрів під 70, якщо це щось дуже велике. Пристойна відстань. А, яка буферна зона!? КАБ – під 90 км. Безпілотник пролітає 700-800 км. Тобто, якщо б Україна створювала собі буферну зону, то вона повинна була б проходити десь по лінії другого Садового кільця в Москві", – говорить Іван Ступак. 

Підсумовуючи експерт наголосив, що всі розмови про буферну зону – це все вигадка та підміна понять.

Путін може використати аспект із буферною зоною під час переговорів

Політолог Дмитро Воронков зазначив, що заява Путіна про створення буферної зони має насамперед політико-стратегічне значення.

"Якщо у такий спосіб противник намагається обдурити чи розтягнути ЗСУ, то це безглузда спроба. Тому що розвідка робить ефективно свою роботу та бачить, де відбувається накопичення сил ворога. Ведеться моніторинг, не припиняються бої на Сумщині. Тому я не думаю, що цей маневр Путіна з військової точки зору має якесь значення", – наголосив політолог.

На його думку, роблячи таку заяву Путін проводить маневр, щоб замилити очі нашим союзником.

"Таким чином він хоче приспати пильність і продемонструвати, що нібито хоче миру. Нібито просто задля безпеки самих росіян він хоче створити буферну зону і не збирається продовжувати війну. На жаль, Захід ведеться дуже легко на такі прості речі. Знову ж таки ця заява прозвучала на тлі новини про те, що ЄС ухвалив новий уже 17-й пакет санкцій", – зазначив співрозмовник порталу "Коментарі".

Дмитро Воронков також звернув увагу, що ворог свідомо намагається створити так звану буферну зону, але тільки щоб вона проходила не вздовж російсько-українського кордону і, тим більше, не по території Росії, а щоб вона була на території України.

"Це зручно для РФ, щоб використати такий аргумент у процесі переговорів, як важіль тиску, залякування та спекулювання. Адже, якщо буферна зона буде на нашій території, завжди є ризик відновлення бойових дій. Тому тут на перший план виходить саме політична складова, а не військова. Але ЗСУ ефективно припиняють усі спроби просування супротивника. Навіть намагаються діяти на випередження, як це було з Курщиною, готуючи сюрпризи, які не може прораховувати російська розвідка", – підсумував експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — яких кроків очікувати від США та Європи: що може стати визначальним у перемовному процесі.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини