Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Військово-політичний аналітик групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко висловив свою думку щодо заяв команди президента США Дональда Трампа про можливість надання Україні гарантій безпеки за аналогією зі статтею 5 Статуту НАТО без офіційного вступу до Альянсу.
Фото: з відкритих джерел
"Поки що це лише розмови, а не реальний механізм. Ми можемо обговорювати цю ідею, але без чітко закріпленого документа, що гарантує ці зобов’язання, вона залишиться лише теорією", — наголосив він.
Коваленко також зауважив, що в нинішніх умовах Україна має більше значення для НАТО, ніж навпаки.
"Так, Альянс надає гарантії безпеки своїм членам. Але що відбувається на практиці? Спочатку держави-члени обговорюють, хто і яку допомогу може надати. Хтось відправить танки, інші – війська, а дехто, як Угорщина чи Словаччина, скаже, що це не їхня війна. Цей процес може затягнутися на тиждень, і за цей час Росія вже може окупувати Естонію, поставивши під загрозу Латвію, Литву і навіть Польщу. Ось так працює стаття 5", — пояснив експерт.
Він також скептично поставився до ідеї застосування цієї статті до України, яка поки що не є членом НАТО.
"На мою думку, це просто не спрацює. НАТО загалом сьогодні функціонує не так ефективно, як мало б, а в цьому випадку ще й передбачаються особливі умови. Ще один Будапештський меморандум? Я в це не вірю", — підсумував Коваленко.
Як вже писали "Коментарі", президент США Дональд Трамп неодноразово підкреслював, що він не розглядає можливості членства України в НАТО. До того ж він натякав, що зближення України з Альянсом могло стати причиною війни. Тепер же цю позицію, фактично погоджуючись з Трампом, підтвердив генсек НАТО Марк Рютте. Він заявив, що питання вступу України до НАТО більше не розглядається.
Новини