Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Нафта, що вийшла з затонулих російських танкерів, здатна досягти узбережжя Миколаєва та Одеси. Про це заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону "Єдині новини" 9 січня.
Фото: з відкритих джерел
"Течії в Чорному морі можуть сприяти тому, що мазут може потрапити на наші узбережжя, зокрема до Одеси та Миколаєва. Існує така ймовірність", — зазначив Плетенчук.
Водночас він додав, що російські цивільні судна продовжують рухатися через Чорне море, включаючи перетин Керченської протоки, хоча офіційно вона закрита Україною.
"Ми не намагаємося перешкоджати цивільному судноплавству з військової точки зору, адже Україна — цивілізована країна. Росіяни продовжують перевантажувати свої судна, хоча варіантів у них небагато. Вони прекрасно розуміють, що без експорту нафти та фінансових надходжень їм буде ще складніше вести війну", — додав речник.
15 грудня стало відомо, що в Керченській протоці затонули два російських танкери, "Волгонефть-212" і "Волгонефть-239", що перевозили нафтопродукти. Російська сторона пояснила катастрофу "помилкою екіпажу під час поганих погодних умов". У Greenpeace Україна зазначили, що у води Керченської протоки, що з’єднує Чорне та Азовське моря, може потрапити до 4300 тонн мазуту та інших нафтопродуктів.
17 грудня місцеві жителі Краснодарського краю РФ почали публікувати фото забруднених мазутом пляжів та мертвих птахів.
26 грудня стало відомо, що в Криму було введено режим федеральної надзвичайної ситуації через розлив мазуту. Тим часом кримські активісти попереджали, що ситуація на українському півострові може бути ще гіршою. 4 січня в Telegram-каналі "Кримський вітер" повідомили, що мазут з танкерів досяг пляжів Любимівка та Орлівка, що на заході від Севастополя.
Портал "Коментарі" вже писав, що бойові літаки британських ВПС почали патрулювати акваторію Чорного моря. Патрулювання проводиться для захисту торгівельних суден, що везуть українське зерно від можливих атак з боку РФ після її виходу з "зернової угоди".
Новини