Насичена кінцівка вересня та початок жовтня: як те, що відбулося вплине на Україну

Проголошення Путіним нової анексії в Україні та подання заявки України на прискорену процедуру членства в НАТО стало ключовим цього тижня

Останній тиждень вересня та початок жовтня видалися дуже насиченими для України. На всіх фронтах. Спеціально для видання "Коментарі" експерти підбили підсумки тижня і спрогнозували наслідки топ-подій, що відбулися протягом нього.

Абсурдними рішеннями Росія запустила зовсім інший – найгірший для себе – сценарій

Економічний і політичний експерт Борис Кушнірук головною для України подією минулого тижня (як і будь-якої іншої останнім часом) вважає подальше звільнення наших земель.

"Маємо чудові новини з Донецької, Луганської, Херсонської областей. Сподіваємося, деокупація продовжуватиметься наростаючими темпами, – зазначає експерт. – Також слід зазначити підписання президентом США Байденом закону про надання нашій країні 12,5 млрд допомоги (військової та фінансової)".

Топ-темою, за словами Бориса Кушнірука, стало і рішення РФ щодо анексії територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей (причому росіяни вважають своїми навіть землі Миколаївської області, які поки що є частково окупованими).

"Втім, якщо 2014 року анексія Криму сприймалася нами як трагедія, то нинішнє анексування росіяни перетворили на фарс. Причому опускаючи до фарсу і історію з Кримом, – каже експерт. – Очевидно, що ЗСУ продовжать звільняти окуповані землі, які нібито (за перекрученою логікою Кремля) тепер є частиною РФ. Тим самим росіяни відрубали собі можливість вирішити конфлікт дипломатичним шляхом. Якщо раніше здавалося, що щодо того ж Криму доведеться домовлятися за столами переговорів, то нинішні рішення Кремля не залишають нам варіантів, окрім як звільняти свої землі, включаючи Крим, військовим шляхом. Безумовно, із західною допомогою. І це нова реальність, яку створила сама російська влада. Своїми абсурдними рішеннями вона запустила зовсім інший – найгірший собі сценарій".

Україна, як крок у відповідь на анексію РФ, заявила про подання заявки на прискорене членство в НАТО

На думку директора Communication group, політичного експерта Володимира Манько, тиждень, що минає, приніс як хороші, так і погані новини.

"Серед добрих – звільнення Лимана у Донецькій області. Це означає, що ЗСУ не зупинилися на звільненні Харківщини, а йдуть далі. Після Лимана відкриється можливість походу на Кремінну та Сватове, що на Луганщині. Спостерігається активізація наступальних дій і на Херсонщині", – зазначає експерт.

Поганою новиною він вважає анексію українських територій, окупованих Росією, за результатами т.зв. "Референдуму". На думку Володимира Манько, тепер Кремль, ввівши ці землі у свій юридичний простір, може вдатися до застосування неконвеційної зброї проти наших військ.

"Єдине, що стримує агресора від такого кроку - чіткий сигнал від США про руйнівні наслідки для РФ", - пояснює експерт.

Важливою подією цього тижня він також вважає подання заявки України на прискорене членство в НАТО.

"Це було зроблено як крок у відповідь на анексію, – каже Володимир Манько. - НАТО, на жаль, не заявило про можливість вступу прямо зараз. Але всебічну підтримку обіцяють продовжувати. Дякую і на цьому".

Читайте також на порталі "Коментарі" - чим відповість світ на нову анексію РФ – чи покликано заклик України почути.