Головна Новини Суспільство Війна з Росією Нардеп розповів, хто може претендувати на бронювання від мобілізації
commentss НОВИНИ Всі новини

Нардеп розповів, хто може претендувати на бронювання від мобілізації

Олексій Гончаренко критично відгукнувся про цю пропозицію, називаючи її "соціальним дарвінізмом"

11 березня 2024, 14:29 comments1479
Поділіться публікацією:
Кабінет Міністрів України розглядає нововведення, які можуть кардинально змінити принципи мобілізації громадян. Згідно з інформацією, оприлюдненою народним депутатом від "Європейської Солідарності" Олексієм Гончаренком у Telegram, нові правила передбачають відстрочку від мобілізації для осіб, чия офіційна зарплата перевищує 35 тисяч гривень.

Нардеп розповів, хто може претендувати на бронювання від мобілізації

Бронювання від мобілізації отримають всі працівники із зарплатою від 35 тисяч гривень

Без додаткових умов, право на бронювання від мобілізації отримають не лише високопоставлені чиновники категорії "А", але й працівники ключових секторів економіки: оборонно-промислового комплексу, Нацполіції, паливно-енергетичного комплексу, та операторів зв'язку.

Окрім цього, нові правила дозволять уникнути призову особам, чий дохід відповідає встановленим критеріям: заробітна плата від 35 тисяч гривень, сплата податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) понад 6,3 тисячі гривень, та єдиного соціального внеску (ЄСВ) понад 7,7 тисячі гривень. Зазначена норма також стосується співробітників ІТ-сектора, які є резидентами "Дія сіті" і відповідають вказаним фінансовим умовам.

Олексій Гончаренко критично відгукнувся про цю пропозицію, називаючи її "соціальним дарвінізмом" та вказуючи на несправедливість такого підходу. 

“Подібне за змістом рішення вже виносилось на обговорення з ОП місяць тому. Але тоді його завернули саме через критику норми про зарплату від 35 000 грн. В такому вигляді підхід можна назвати соціальним дарвінізмом. За цією логікою: чиновники та багатії не мають ризикувати життям”, — зазначив нардеп.

Таке рішення вже пройшло обговорення місяць тому, але було відхилено саме через критику вказаної норми. 

У суспільстві ця новина сприймається зі змішаними почуттями. З одного боку, такі заходи можуть бути спрямовані на збереження ключових фахівців для економіки країни. З іншого боку, вони породжують дискусії про рівність та справедливість мобілізаційного процесу. 

Нагадаємо також, що в дискусії про можливість та доцільність відправлення народних депутатів України на фронт набули нового розвитку. Попри розпалені дебати в суспільстві та в медіа, фактичний вплив мобілізації депутатів на хід бойових дій залишається під великим знаком питання.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини