Головна Новини Суспільство Війна з Росією На Заході знайшли вихід, як «скоротити» українську армію на догоду Путіну
commentss НОВИНИ Всі новини

На Заході знайшли вихід, як «скоротити» українську армію на догоду Путіну

На Заході обговорюють можливість розміщення ЗСУ на території Європи у разі підписання миру з РФ

сьогодні, 14:06
Поділіться публікацією:

План замінити американських військових в Європі на українських не такий вже і абсурдний. Звісно, замінити не буквально, а стати новою важливою складовою загальної європейської системи безпеки, вважає політолог Сергій Таран.

На Заході знайшли вихід, як «скоротити» українську армію на догоду Путіну

Володимир Путін

Зараз, за його словами, європейські лідери гаряче дискутують якою має бути архітектура безпеки у Європі, якщо Дональд Трамп виконає свою обіцянку і перекладе безпеку Європи винятково на плечі європейців. Тривогу європейців викликає і те, що насправді не так багато армій у Європі, які здатні воювати. Так само мало громадян, які після десятиріч комфортного життя мають волю і бажання брати до рук зброю і захищати свою свободу, відзначає політолог.

А тому, додає він, політикам доведеться ухвалювати непопулярні рішення — як наприклад повернення до загального військового призову, яке вже дискутується у Франції та Німеччині, або скорочення соціальних програм, а натомість — підвищення військових видатків.

"І от тут і постає питання хто ж буде воювати за європейців? Більш-менш боєздатних армії у Європі не так багато. Це безумовно армія Великої Британії (хоч вона і не є членом ЄС), а також Франція. Безумовним лідером інвестицій у власну безпеку є Польща, яка з нинішніми темпами модернізації армії через кілька років матиме найпотужнішу сухопутну армію серед членів ЄС", — говорить Таран.

І ось тут, каже політолог, виявляється, що українська армія і Україна, якщо буде включена у систему європейської безпеки зможе стати одним із щитів, який захистить стару Європу від російської експансії.

"Звісно, не за просто так. А за гроші (українська армія має стати професійною), і за доступ до політичних рішень Євросоюзу.  Тому перспектива заміни американських солдатів та українських — це не "фантазія Трампа". Сама логіка подій і спроможностей ЄС спонукатимуть європейців залучати Україну до нової архітектури європейської безпеки", — відзначає політолог.

За його словами, цей процес підтримуватимуть і американці, і тому, що про це обіцяв Трамп, і тому що це точно збільшить відповідальність європейців за власну безпеку.

"Днями на Заході навіть була висловлена позиція, що це може стати частиною торгів з Росією, — мовляв, коли на можливих "переговорах" Путін вимагатиме скорочення української армії, можна запропонувати, щоби ця українська армія просто перебувала на території ЄС — подалі від російських кордонів, але у разі нової війни, зможе швидко повернутися на батьківщину", — підкреслив політолог.

Втім, за його словами, втягнення українців у європейську систему безпеки може бути не сприйнято у деяких країнах ЄС. Але тут європейцям треба буде вибирати — або власні дуже непопулярні рішення, або запрошення до європейських структур тих, хто зможе їх захистити, підсумував експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у зовнішній розвідці РФ заявили, що територію України хочуть поділити між собою країни Європи.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини