Головна Новини Суспільство Війна з Росією На Заході розповіли, чому США були розчаровані Залужним, і як Сирський «провалив» контрнаступ
commentss НОВИНИ Всі новини

На Заході розповіли, чому США були розчаровані Залужним, і як Сирський «провалив» контрнаступ

Журналісти оприлюднили раніше невідомі факти війни в Україні

11 квітня 2025, 16:57 comments2097
Поділіться публікацією:

Вже третій рік Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Видання The Times оприлюднило маловідомі факти про цю війну, зокрема — про визначальну роль Великої Британії у підтримці Києва.

На Заході розповіли, чому США були розчаровані Залужним, і як Сирський «провалив» контрнаступ

Валерій Залужний

Одним із головних героїв цих подій став колишній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, якого називають "людиною, що врятувала Київ". Саме завдяки його зусиллям Україна отримала критично важливу зброю в перші дні вторгнення.

Журналісти з’ясували, що Лондон щонайменше двічі таємно направляв військових інструкторів в Україну для навчання оборонців користуванню ракетними системами NLAW та Storm Shadow.

До того ж, британські генерал-лейтенанти Ролі Вокер і Чарлі Стікленд відіграли вагому роль у підготовці українського контрнаступу 2023 року. Британська сторона наполягала на тому, аби ЗСУ розпочали операцію якомога раніше. На той момент, як пише The Times, Україна мала на озброєнні стільки ж техніки, скільки й армія Великої Британії. Утім, Київ вирішив відтермінувати наступ із березня на травень–червень, очікуючи додаткові постачання зброї. Це дало змогу Росії укріпити свої позиції.

Союзники також наполягали на зосередженому ударі в одній точці, однак тодішній командувач Сухопутних військ Олександр Сирський переконав президента Зеленського застосувати іншу стратегію — атакувати водночас на Донеччині та Півдні. Як зазначає The Times, такий підхід не дозволив нанести вирішального удару, що викликало розчарування у США, де були незадоволені повільним просуванням українських військ.

Зі свого боку українська сторона пояснювала, що, попри достатню кількість озброєння, союзники недооцінили складність російської оборони й не врахували сучасні реалії війни. Лінія фронту була щільно замінована, а сапери наражались на постійну небезпеку з боку російських безпілотників під час розмінування.

Тодішній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний намагався знизити напругу у відносинах із Вашингтоном. Він наголошував, що українські солдати часто не є молодими новобранцями, а мають по 30–40 років, і багато з них не мали достатнього бойового досвіду — деякі перебували на передовій менше тижня. Ці аргументи не завжди знаходили розуміння у американців, що ще більше ускладнювало взаємодію між обома сторонами. Видання відзначає, що Штати були відверто розчаровані Залужним.

У цей період Британія взяла на себе роль посередника та миротворця між Києвом і Вашингтоном. У серпні відбулася ключова зустріч на польсько-українському кордоні: Залужний, британський адмірал Тоні Радакін та командувач ЗС США в Європі Крістофер Каволі обговорили подальші плани контрнаступу, а також спільну стратегію на зиму і наступний рік.

Нагадаємо, портал "Коментарі" повідомляв, що Залужний розповів про секретний штаб, де планували військові операції.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини