Головна Новини Суспільство Війна з Росією На Заході хочуть зупинити вогонь в Україні: які ризики чекають на країну
commentss НОВИНИ Всі новини

На Заході хочуть зупинити вогонь в Україні: які ризики чекають на країну

На Заході хочуть, щоб в Україні «просто перестали стріляти», і при цьому не розуміють, до чого може привести така позиція

27 січня 2025, 12:00
Поділіться публікацією:

Країни Заходу розглядають можливість оголошення тимчасового припинення вогню в Україні на термін від 30 до 60 днів, щоб напрацювати текст потенційної мирної угоди. Водночас існують серйозні сумніви, що кремлівський диктатор Володимир Путін погодиться на такі умови та буде дотримуватиметься домовленостей.

На Заході хочуть зупинити вогонь в Україні: які ризики чекають на країну

Переговори України і РФ

Окрім того, відомо, що між адміністрацією Дональда Трампа та європейськими країнами ведуться переговори щодо гарантій безпеки, а також ймовірного розміщення миротворчого контингенту. Втім, як відзначив в ефірі 24 каналу політолог Олег Лісний, позиція України щодо гарантій безпеки залишається незмінною.

За його словами, Україна все ж наполягає на отриманні гарантій безпеки ще на етапі припинення вогню. Це передбачає надання необхідного озброєння для негайної відповіді у разі порушення домовленостей.

"Якщо цього не буде зроблено, то виникає страшний ризик. Путін коли заходить у перемовний процес, то робить формулу "Ні миру, ні війни". Вдає, що йдуть перемовини, але не припиняє вогню або не дуже довго дотримується цього, а потім знаходить якийсь привід й знову відкриває вогонь", — пояснив експерт.

При цьому він переконаний, що Україна повинна відстоювати свою позицію щодо гарантій безпеки, залучаючи до процесу європейських партнерів, які остерігаються бути відстороненими від переговорів.

Лісний нагадав, що українська сторона наголошує, що розміщення миротворців не є самоціллю, а лише одним із елементів гарантій безпеки. Оскільки у разі порушення режиму припинення вогню вони навряд чи зможуть оперативно реагувати, Україна повинна зберігати за собою право на захист у разі агресії.

"Гіпотетично, якщо ми підписуємо мирну угоду, то миротворці просто слідкуватимуть за дотриманням сторонами цього документу й не більше", — підкреслив експерт.

Водночас, за його словами, ключовим викликом залишається недопущення до миротворчої місії представників, яких лобіює Росія. Україна наполягає, що агресор не має права на гарантії безпеки.

"Росіяни й тут будуть вставляти свої 5 копійок. Треба зробити, щоб вони не мали такої можливості, адже не ми на них напали, не вони мають отримувати якісь гарантії безпеки, Росія тут ні до чого, вона агресор", — підсумував Лісний.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в Туреччині повідомили, коли між Україною та РФ розпочнуться мирні переговори.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини