Головна Новини Суспільство Війна з Росією На що Україна готова обміняти власні ресурси: у Зеленського дали детальні пояснення
commentss НОВИНИ Всі новини

На що Україна готова обміняти власні ресурси: у Зеленського дали детальні пояснення

Угода зі США повинна включати положення, що стосуються конкретних зобов'язань Сполучених Штатів, вважає Михайло Подоляк.

28 лютого 2025, 11:10
Поділіться публікацією:

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк розповів, що Україна прагне отримати реальні гарантії безпеки в обмін на свої природні ресурси. Він також уточнив, які саме гарантії країна очікує отримати. Про це посадовець розповів в інтерв'ю для "24 каналу".

На що Україна готова обміняти власні ресурси: у Зеленського дали детальні пояснення

Михайло Подоляк. Фото: 24 Канал

За словами Подоляка, Україна розраховує на такі гарантії: 

·         Системи протиракетної оборони: від 15 до 25 комплексів, з достатньою кількістю протиракет.

·         Ракетні бази: необхідні ракети, а також дані для розвідки та цілі, які будуть знищені на російській території.

·         Модернізація армії: збільшення чисельності військових, а також впровадження новітніх систем управління та координації.

·         Виробництво зброї: постачання озброєнь в Україну, поки країна не досягне необхідних обсягів виробництва.

Подоляк додав, що європейські партнери також обговорюють ще один важливий компонент.

"Йдеться про можливість розміщення миротворчих контингентів на окремих ділянках фронту чи на інфраструктурних об'єктах. Однак є додаткові умови – ці миротворці можуть бути в Україні лише за підтримки США, які повинні гарантувати їм повітряну підтримку", – пояснив він. 

Радник президента наголосив, що угода зі США повинна включати положення, що стосуються конкретних зобов'язань Сполучених Штатів.

Також нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль раніше зазначав, що підписання угоди щодо природних ресурсів принесе країні дві важливі вигоди.

Як вже писали "Коментарі", міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що угода між США та Україною, яка передбачає співпрацю у сферах стратегічних мінералів, енергетики та державних підприємств, містить "неявну гарантію" економічної безпеки.  



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини