Головна Новини Суспільство Війна з Росією На Покровському напрямку «важко»: військові повідомляють про велику активність штурмовиків
commentss НОВИНИ Всі новини

На Покровському напрямку «важко»: військові повідомляють про велику активність штурмовиків

На цьому напрямку військові фіксують великий потік ворожих штурмовиків

5 грудня 2024, 07:28
Поділіться публікацією:

На Покровському напрямку ситуація лишається важкою. Ворог давить кількістю штурмовиків, поки що без бронетехніки. Окупанти переховуються у покинутих будинках, йдуть важкі бої. Про це повідомляють військові.

На Покровському напрямку «важко»: військові повідомляють про велику активність штурмовиків

Фото: колаж порталу "Коментарі"

"Активність на Покровському напрямку шалена, за сьогодні наші розвідники нарахували до 400 ворожих штурмовиків, штурмують переважно без бронетехніки, частину з них вдалося знищити.

Важко…", – повідомив Станіслав Бунятов, командир взводу 24 ОШБ "Айдар"

Пише лейтенант ЗСУ з позивним "Алекс":

"П***ри залетіли в крайні будинки н.п. Шевченко. Йдуть бої. Поки лише можна сказати про наявність підсвинків в деяких будинках, не йде мова про прорив і т.д., але від цього не сильно легше".

Раніше портал "Коментарі" повідомляв:

Чим для всієї України небезпечна втрата Покровська

Підрозділи РФ зараз закріплюються в 14 км від селища Удачне, де працює шахтоуправління Покровське. Цей промисловий об'єкт є стратегічним активом України для металургійної галузі, адже тут добувають рідкісне коксівне  вугілля (марка "К"), необхідне у циклі виробництва сталі на найбільших металургійних комбінатах країни. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на NV.

"Зараз черговий персонал працює в бронежилетах, а шахтарі безпечно проживають у шелтерах на значній відстані від лінії фронту. На території діють підземні та наземні бетонні "укриття", — каже Андрій Акулич, гендиректор "Метінвест Покровськвугілля".

У подібних обставинах, на підприємствах Покровського майданчика досі працює 3,5 тисячі осіб. Ця чисельність персоналу забезпечує базову життєздатність шахти, видобуток і збагачення вугілля.

Навіть у 2023 році Україна забезпечувала себе власним коксівним  вугіллям на понад 90%. "У разі втрати Покровська, наші підприємства будуть змушені використовувати виключно імпортне коксівне вугілля. Але обсяги такого імпорту можуть не забезпечити потреби металургів у коксі на необхідному рівні", — пояснили в об'єднанні "Укрметалургпром".

Експерти металургійного об'єднання вважають, що заводам знадобиться мінімум 1−1,5 року, щоб перелаштувати логістику під отримання великих партій імпортного коксівного вугілля. Але це, безумовно, призведе до значного здорожчання собівартості української продукції – йдеться про десятки відсотків.

Втрата Покровська призведе також до обвалу у металургійній галузі до 50% і більше (на підприємствах, які у сталеплавильному процесі використовують чавун).



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини