На Кінбурнській косі триває контрбатарейна боротьба, - Гуменюк
Ситуація на півдні України досить складна, але під контролем Сил оборони
Про це розповіла керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в Телемарафоні, пишуть "Коментарі".
За її словами, у напрямку Кінбурнської коси триває протистояння, контрбатарейна боротьба.
Як підкреслила Гуменюк, ситуація на південній частині фронту, досить складна, але стабільно контролюється Силами оборони та не набула поки критичності. "Ми продовжуємо виконувати вогневі завдання по позиціях ворога, вони продовжують там скупчуватись у нових для себе точках, але для нас всі ці точки відомі, ми продовжуємо їх накривати. Хоча вони мають туди підступи з суходолу і це продовжує їх підживлювати, але ми знаємо свою роботу й обов'язково доведемо її до логічного кінця", - каже керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України.
Кінбурнська коса розташована на північному заході Кінбурнського півострова між Чорним морем та Дніпровсько-Бузьким лиманом, це єдина територія Миколаївської області, яка дотепер залишається під контролем окупантів. Жорстокі бої тут - на півдні Миколаївщини, досі продовжуються. Цю ділянку вважають стратегічним плацдармом обидві сторони: І Україна, і Росія. Зараз коса залишається "сірою зоною". А її звільнення від російських загарбників може стати для України ключовим для повернення контролю за рухом Чорним морем.
Щоб повністю звільнити Миколаївську область від російських окупантів, Збройним силам України залишилося деокупувати три населені пункти на Кінбурнській косі.
Разом з тим Гуменюк констатує, що критичної активізації не видно, хоча терористи не перестають обстрілювати Нікопольщину, мирне населення, яке завинило тим, що розташоване навпроти Запорізької АЕС. "Також потерпає правобережжя, тому що продовжуються обстріли деокупованої Херсонщини, і там ситуація складна", - сказала вона.
Рашисти такими діями намагаються спровокувати ЗСУ і викликати вогонь з нашого боку. "Ми тримаємось міцно, даємо відсіч, але вона специфічна, ми маємо робити так свою роботу, щоб не зачепити об'єкт критичної інфраструктури, тому що Україна дотримується норм міжнародного гуманітарного права та законів ведення війни", - повідомила Гуменюк.
Як йшлося на порталі "Коментарі", РФ втратила в цій війні вже майже сто тисяч своїх людей. При цьому Кремль не може сказати, заради чого, не здатний визнати своїх помилок і боїться реальності. Тим часом сьогодні, 20 грудня, виповнюється 300 днів з початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну.