Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
У мережі поширюється відео, в якому нібито людину з інвалідністю видають за військовослужбовця ЗСУ. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Центру протидії дезінформації РНБО, де зазначають, що відео є фейковим.
«На фронт мобілізують людей з особливостями розвитку»: що відомо
Уперше фейки з нібито військовим ЗСУ із особливостями розвитку з’явилися в грудні 2023 року й активно розганялися на початку січня 2024-го.
Тоді це відео масово поширювали анонімні TikTok-акаунти, що спеціалізуються на публікації контенту, створеного за допомогою діпфейк-технологій.
Мета подібних відео — дискредитувати мобілізацію та поширити зневіру в суспільстві, додають в ЦПД.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що російська пропаганда активізувала поширення дезінформації про нібито підготовку до обов’язкової мобілізації жінок в Україні. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Центру протидії дезінформації РНБО, де наголошують, що це фейк.
Так, ворожі пропагандистські ресурси, посилаючись на "анонімні джерела", заявляють, що начебто з 1 вересня 2025 року українська влада "планує мобілізувати до мільйона жінок". Окремо підкреслюється нібито "зниження вікового порогу до 18 років". Насправді жодних планів щодо мобілізації жінок в Україні не існує. На розгляді Верховної Ради немає законопроєктів, які б передбачали такі зміни. Також немає жодних рішень уряду чи заяв українських посадовців про масову мобілізацію жінок.