Головна Новини Суспільство Війна з Росією На допомогу ЗСУ на фронті вже поспішає новий робот на оптоволокні: в чому його унікальність
commentss НОВИНИ Всі новини

На допомогу ЗСУ на фронті вже поспішає новий робот на оптоволокні: в чому його унікальність

До використання у ЗСУ допустили гусеничний робот "Віслюк" на оптоволокні

сьогодні, 15:39
Поділіться публікацією:

Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ наземний роботизований комплекс "Віслюк" українського виробництва. Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки.

На допомогу ЗСУ на фронті вже поспішає новий робот на оптоволокні: в чому його унікальність

Роботизований комплекс "Віслюк". Фото: з відкритих джерел

Платформа має компактні розміри, поміщається в кузов мікроавтобуса або причепа-лафета. Вона обладнана двома безшумними електричними двигунами та металевими гусеницями – вони забезпечують високу прохідність по складному рельєфі місцевості.

"Платформа упевнено рухається бездоріжжям, піском, болотом. При цьому робот може транспортувати на собі до 200 кг корисного вантажу. Тяглове зусилля електродвигунів може забезпечити ще й евакуаційні функції. Його достатньо, аби витягнути позашляховик, який загруз у болоті", – йдеться в повідомленні Міноборони.

В оборонному відомстві додали, що "Віслюка" виготовляють у різних модифікаціях. Тому новий робот зможе виконувати завдання різного ступеня складності з логістики, евакуації, мінування, встановлення інженерних загороджень.

Також розробка може слугувати рухомою платформою для переміщення веж-ретрансляторів радіозв’язку, бойових модулів, систем денного або нічного спостереження.

"Має ребостійкі канали управління. Цей НРК опційно може обладнуватись оптоволоконним модулем", – додали у відомстві.

Роботизовані комплекси працюють у будь-яких погодних умовах. Ємності акумуляторів вистачає на кілька годин безперервного руху на максимальній швидкості.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Міністерство оборони України не змінює свій підхід і, як і раніше, вважає, що основне фінансування має бути спрямоване на закупівлю та розробку технологій, щоби максимально зберегти людські життя на війні. Саме тому третина оборонного бюджету була спрямована на БПЛА, РЕБ та інші технології.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини