Головна Новини Суспільство Війна з Росією Міноборони просить відкласти розгляд законопроєкту про демобілізація: ЗМІ дізналися причину
commentss НОВИНИ Всі новини

Міноборони просить відкласти розгляд законопроєкту про демобілізація: ЗМІ дізналися причину

У Генштабі пояснюють, що якщо ухвалити закон про демобілізацію, із ЗСУ можуть одночасно піти 108 тисяч осіб, у тому числі 14 тисяч офіцерів

24 грудня 2024, 19:25
Поділіться публікацією:

 Міністерство оборони звернулося до Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки з проханням продовжити строк підготовки законопроєкту про демобілізацію військовослужбовців під час воєнного стану до 18 березня 2025 року.

  Міноборони просить відкласти розгляд законопроєкту про демобілізація: ЗМІ дізналися причину

Демобілізація в Україні (фото з відкритих джерел)

Про це повідомляє "Українська правда", посилаючись на інформацію профільного комітету та лист міністра оборони Рустема Умерова, що є в розпорядженні видання.

У листі зазначається, що оборонне відомство підготувало проєкт закону, спрямований на вдосконалення механізмів ротації та визначення порядку й умов звільнення зі служби для певних категорій військових під час воєнного стану. Законопроєкт передбачає нові норми звільнення та ротації військовослужбовців, які тривалий час виконують завдання на фронті.

Цей документ було направлено на погодження до Генерального штабу Збройних сил України та Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту. Водночас Генштаб ЗСУ не підтримав проєкт закону, аргументуючи, що його розгляд можливий лише за умови достатньої кількості військово-навченого ресурсу на обліку у ТЦК та СП, а також задовільного рівня залучення нових осіб на службу до ЗСУ.

За даними Генштабу, реалізація цього закону може призвести до звільнення приблизно 108 тисяч військовослужбовців, зокрема 14 тисяч офіцерів. Одночасне звільнення такої кількості осіб суттєво знизить укомплектованість бойових підрозділів.

Однак у Міністерстві оборони опрацювали два альтернативні варіанти законопроєкту. Зокрема, пропонується надати військовослужбовцям, які безперервно служили протягом 36 місяців і щонайменше 18 місяців брали участь у бойових діях, такі пільги:

  • направлення на реабілітацію до двох місяців, а після неї — додаткову одноразову відпустку на 30 днів із збереженням щомісячного грошового забезпечення;
  • одноразову відпустку тривалістю 90 днів із збереженням щомісячного грошового забезпечення.

Окрім того, альтернативними варіантами передбачається зобов’язання командирів проводити ротації військовослужбовців, які перебували в зоні бойових дій протягом 90 днів.

У листі міністра оборони зазначено, що ці альтернативні законопроєкти потребують детального обговорення та ухвалення на рівні державного керівництва. У зв’язку з цим Міністерство оборони просить відстрочити терміни виконання завдання щодо підготовки законопроєкту про умови демобілізації до 18 березня 2025 року.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, чи можлива невдовзі демобілізаціяНа сьогоднішній день в Україні немає умов для проведення демобілізації, оскільки на фронті потрібні досвідчені військові, які воюють понад два роки про це в інтерв'ю Радіо Свобода розповів міністр МВС Ігор Клименко.

Глава МВС заявив, що він говорив на цю тему з командирами, які знаходяться безпосередньо на самому передку. І висновок наступний – якщо демобілізувати тих, хто воює 2 роки, тобто загроза обвалу фронту, супротивник отримає колосальний шанс для прориву.

 Ігор Клименко додав, що розуміє військових, які давно воюють і бажають демобілізуватися, але ситуація на фронті і в цілому в державі поки що не дозволяє цього зробити. Фронт потребує досвідчених військових. На думку міністра, розмови про "велику демобілізацію" можуть бути лише тоді, коли з'являться нові військові з досвідом. За словами глави МВС, люди, які зараз тренуються, стануть досвідченими військовими за кілька місяців.
 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини