Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Китай — головний бенефіціар війни, і саме він може зупинити здатність Росії її фінансувати. Таку думку висловив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі телеканалу Еспресо.
Фото: 24 Канал
За словами економіста, як російський уряд, так і Центробанк РФ закладали у цьогорічний бюджет припущення, що активна фаза війни завершиться восени. Це відобразилось у плануванні витрат: обсяги воєнного фінансування у 2025 році зменшено порівняно з 2024-м.
"У російському бюджеті передбачено скорочення витрат на війну. Вони закладали, що вона швидко завершиться. Але нинішній стан фінансування виглядає вкрай напруженим", — підкреслив Пендзин.
Водночас за його словами, Путін готовий жертвувати внутрішніми пріоритетами задля продовження війни: "Він скорочує соціальні програми, зменшує фінансування національних ініціатив, аби втримати армію."
Особливо критичною, на думку експерта, стане ситуація вже у 2026 році. Знайти ресурси на продовження воєнних дій буде дедалі складніше.
Найголовніше, наголошує Пендзин, рішення щодо подальшого існування війни не прийматиметься виключно в Кремлі.
"Я переконаний, що ключові домовленості мають відбутися між США та Китаєм. Саме Пекін, будучи фактичним вигодонабувачем війни, здатен натиснути на Росію економічно", — заявив експерт.
Він додав, що лише політична воля Китаю може загнати російську економіку в глухий кут, де продовжувати агресію стане неможливо. Допоки Пекін підтримує Кремль — навіть пасивно — війна триватиме.
Як вже писали "Коментарі", політолог Віктор Небоженко прокоментував резонансну зустріч Дональда Трампа та Володимира Путіна на Алясці, назвавши її не спробою припинити війну в Україні, а черговим маневром Трампа, спрямованим на відрив Росії від Китаю.