400-й день повномасштабної війни в Україні: головні висновки – про що говорять заяви сторін
Зараз вся Україна чекає виключно українського наступу та звільнення окупованих земель
Сьогодні, 30 березня, Україна переживає 400 день повномасштабного російського вторгнення. Верховний командувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі закликав продовжувати підтримувати Україну аж до нашої перемоги над агресором. Він також наголосив, що ця війна стала викликом для колективної безпеки НАТО. Тим часом, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков запевняє, що війна триватиме ще довго. А міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що ми точно переможемо, коли буде відновлено наші кордони станом на 1991 рік, забезпечена безпека всіх українців, а військових злочинців буде покарано. Про що говорять усі ці заяви? Які головні висновки та очікування на 400-й день повномасштабної війни? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Агресор фатально переоцінив свої сили та недооцінив здатність України чинити опір
Аналітик, фахівець із ракетного озброєння Олександр Кочетков міркує так:
З висновків, на думку експерта, поки що можна зробити один: агресор фатально переоцінив свої сили та недооцінив здатність України чинити опір, а також готовність її союзників цей опір підтримувати.
Від того, як складеться ситуація в Україні, залежатиме на яких цінностях стоятиме світовий порядок
За словами політтехнолога Петра Охотіна, щодо термінів війни, реальної ситуації та прогнозів, тут слід довіряти лише джерелам, які мають компетенцію та бачення реальної картини. А саме – президентові України Володимиру Зеленському, головнокомандувачу Валерію Залужному, міністру оборони Олексію Резнікову.
Коментуючи слова про виклики для НАТО, експерт вважає цілком логічним, що війна такого масштабу у центрі Європи є викликом для всієї архітектури колективної безпеки – НАТО чи ООН.
Читайте також на порталі "Коментарі" - хто найголовніший союзник РФ щодо військової підтримки вторгнення в Україну: відповідь ISW.