Головна Новини Суспільство Війна з Росією Критичне зниження мобілізаційного віку та мобілізація жінок: до чого готуватися українцям
commentss НОВИНИ Всі новини

Критичне зниження мобілізаційного віку та мобілізація жінок: до чого готуватися українцям

Чи варто знижувати мобілізаційний вік та оголошувати мобілізацію жінок: Тарас Чмут

8 листопада 2024, 14:44
Поділіться публікацією:








В Україні ситуація йде до зниження мобілізаційного віку. Західні партнери називали вік і 20-ти та 18-ти років. Однак влада не хоче ухвалювати таке рішення, адже виникають ризики для країни у довгостроковій перспективі. Таке бачення висловив голова фонду "Повернись живим" Тарас Чмут в інтерв'ю виданню DW, повідомляє портал “Коментарі”.

Критичне зниження мобілізаційного віку та мобілізація жінок: до чого готуватися українцям

Ілюстративне фото


За його словами, зниження мобілізаційного віку призведе до значного виїзду населення за кордон.  "Люди далі виїжджають, діти виїжджають, молоді меншає, а непрацездатного населення більшає. Одне із завдань держави — робити країну привабливою для людей. Щоб вони хотіли тут хоча б залишитися, не говорячи вже про "воювати", адже це вже немало. Далі вже питання мотивації, роботи з людьми", — сказав Чмут. 

Також він додав, що є декілька різних соціологічних досліджень, чому люди бояться, не йдуть, або не хочуть йти воювати. Чмут зауважив, що є “страхи”, на які держава не може вплинути — приміром, застосування окупантами КАБів. 

"От як би ми не хотіли, немає якогось рішення на сьогодні. Це настільки гнучка, дешева, проста, масова і смертоносна історія, що ми не можемо нічого зробити. І це проблема, яка реально відлякує людей", — зауважив голова благодійного фонду.

Крім того, Чмут розповів про інші проблеми, зокрема це підготовка та якість командирів, які б мали усувати, але натомість вони лише поглиблюються. Крім того, людьми, які не мають належного рівня підготовки, потрібно виконувати бойові завдання, і це теж нелегко. Тому, питання зниження мобілізаційного віку дуже суперечливе.

Щодо мобілізації жінок, то голова фонду не вважає це критично потрібним сьогодні. Він пояснив, що виступає за ідею обов'язкової строкової служби для жінок. “Але якщо ви сьогодні мене питаєте, чи підтримав би я зараз мобілізацію жінок. Я б сказав напевно ні. Чому? Бо це велика крайність, враховуючи, що ми отримаємо і що ми втратимо. Мені здається, ми втратимо значно більше і в середньостроковій перспективі та в довгостроковій перспективі”, — зазначив він. 

Чмут порекомендував тих, у кого є енергія просувати тему мобілізації жінок, направити її на більш прикладні напрямки та більш конкретні цілі. 

Раніше портал “Коментарі” повідомляв, чому Зеленський не хоче швидкого закінчення війни




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини