Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Для російського диктатора Володимира Путіна потенційна зустріч із президентом України Володимиром Зеленським сприймається як виклик і приниження, оскільки вона не лише може стати кроком до припинення війни, а й суперечить агресивним планам Кремля, заявив політтехнолог Олег Постернак.
Володимир Путін. Фото: УНІАН
На його думку, такий діалог вимагав би від Путіна продемонструвати готовність до компромісу, що прямо суперечить його стратегії: "Це певним чином зобов'язання почати домовлятися та зафіксувати рух до припинення вогню". Та, як стверджує експерт, такий сценарій зовсім не вкладається в кремлівську логіку.
Натомість за словами Постернака, Москва продовжує затягувати час, розраховуючи на нові захоплення українських територій і посилення атак по цивільній інфраструктурі.
"Я сумніваюся, чи може взагалі така зустріч дати результат. Це велике питання. Але я розумію, чому Україна прагне вийти на неї. Це відповідає інтересам нашої держави", — зазначив експерт.
Основна мета Києва, на його думку, — показати неготовність Володимира Путіна до мирних переговорів і його налаштованість на подальшу агресію.
Політтехнолог також зазначив, що російський лідер зациклений і одержимий Україною, намагаючись нав'язати власну, спотворену інтерпретацію війни. Єдиною важливою дипломатичною перемогою наразі він назвав зустріч у форматі безпеки, що відбулася на Алясці.
За словами Постернака, Москва хоч і неохоче, але починає усвідомлювати реальність: тотального контролю над Україною не буде.
"Вона ніколи не отримає владу в Києві. З цим Путіну доведеться змиритися", — підкреслив він.
Як вже писали "Коментарі", військовий експерт та майор запасу Олексій Гетьман поділився міркуваннями щодо можливої участі Китаю в миротворчій місії на території України. Він підкреслив, що ключовим фактором залишається нейтральність китайського контингенту та недопущення співпраці з Росією.