Головна Новини Суспільство Війна з Росією Кремль виставив США вимогу щодо припинення війни, яка зруйнувала переговори: подробиці
commentss НОВИНИ Всі новини

Кремль виставив США вимогу щодо припинення війни, яка зруйнувала переговори: подробиці

РФ і США ведуть переговори про припинення війни, проте вони різко забуксували через одну із вимог Кремля, яка для Вашингтона виявилася неприйнятною

2 січня 2025, 11:49 comments17655
Поділіться публікацією:

Між РФ і США весь час війни підтримують контакти, переважно, по лінії спецслужб, бо влада Росії — це чекістська контора. І це добре, бо такі контакти — найкраща запорука того, що все раптом не скотиться у ядерний апокаліпсис, вважає політичний експерт Олександр Кочетков.

Кремль виставив США вимогу щодо припинення війни, яка зруйнувала переговори: подробиці

Переговори України і РФ

Зараз, за його словами, до таких контактів-консультацій долучилася нова адміністрація Білого Дому, зокрема, спецпредставник Дональда Трампа по Україні Кіт Келлог. З російського боку, вважає Кочетков, переговори веде Патрушев, який має приблизно такий же статус — довірена особа кремлівського диктатора Володимира Путіна по війні.

"Вихідна позиція Росії загально відома, її, до речі, майже повністю нещодавно озвучував Лавров: юридично закріплена відмова від вступу України у НАТО, визнання Україною Криму російським, зняття санкцій з РФ, скорочення чисельності і озброєння ЗСУ (зокрема, згортання ракетних програм), розділення по лінію фронту", — відзначив Кочетков.

Натомість, каже він, США мають зустрічний план: розділення по лінії фронту і створення демілітаризованої зони, куди заходять миротворці з європейських країн НАТО, гарантії США невступу України у НАТО на 20 років, Крим підвішується у юридичній невизначеності, поступове зняття санкцій з РФ.

Тобто, підкреслює Кочетков, це калька з припинення війни у Кореї — у Трампа не збираються вигадувати щось нове.

При цьому він переконаний, що Трамп і Путін у переговорах участі не брали, але, звісно, переговорщики їм постійно доповідали про недосягнуті успіхи.

Зрозуміло, що на викладених вихідних умовах жодні компроміси неможливі. Тому відбувся наступний раунд переговорів з наміром певного пом’якшення позицій.

"Відповідно, Штати погодилися зняти санкції з РФ у фінансовій і високотехнологічній сферах, але в обмін на те, що Росія виведе війська з окупованих територій, включно з Донбасом. Зі свого боку, Росія готова розглядати вихід з Херсонської і Запорізької областей (з Донбасу виходити не збирається) за умови перетворення їх на території з "особливим статусом" — зі своїм самоврядуванням, російською мовою як офіційною і таке інше", — повідомив Кочетков.

Тобто, за його словами, мова йде про розповсюдження неприйнятного "Мінську 2" на окуповану частину України. А якщо мова піде про демілітаризовану зону, то Росія готова це розглядати за умови введення миротворців з Білорусі та Китаю.

"Ось тут, швидше за все, переговори остаточно забуксували. Тому що для введення і забезпечення китайських військ, а мова про 40-50 тис, потрібна відповідна інфраструктура. Тобто, Китай потужно і надовго опиняється у центрі Європи, що для США є неприйнятним", — підкреслив Кочетков.

Відповідно, за його словами, переговори зайшли у глухий кут, і участь Трампа і Путіна для затвердження результатів не знадобилася, бо результатів не було.

"Слід зауважити, що президент Володимир Зеленський у курсі цих переговорів, і, наскільки мені відомо, він переконаний, що має право на погодження домовленостей, коли вони відбудуться", — додав експерт.

Кочетков відзначив, що переговори виявилися передбачувано безрезультатними, бо нова адміністрація Білого Дому виходила з двох хибних тез.

По-перше, у США наївно вважають, що продовження війни — це погано для Росії, бо це величезні втрати — економічні, демографічні, технологічні і так далі. Насправді, війна і внутрішній терор, з нею пов’язаний — це єдина можливість для Кремлю тримати стабільність у своїй країні, додав Кочетков.

По-друге, Трамп вірить, що погроза надати Україні сучасне озброєння має налякати Кремль. Але там переконані, що Штати не зможуть зробити це швидко і у достатній кількості, щоб вплинути на перебіг бойових дій. А оскільки Україна має дефіцит мобілізаційного ресурсу, то наступ російських військ продовжиться.

"Сам факт початку переговорів можна вважати позитивним. Але їх динаміка і результативність буде цілком залежати від ситуації на фронті. Тому протягом цього і наступного місяця від України очікують успішних і масштабних контрнаступальних дій. ЗСУ готуються до цього. Але й ворог готується — саме з цим пов’язані масовані ракетні удари саме по Сумській області", — підсумував Кочетков.

Окрім того, він додав, що призупинення війни у поточному році можливе. Але навряд чи це відбудеться раніш осені.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, про плани РФ на найближчий час.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини