Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Іноземний контингент для миротворчих місій на лінії фронту в Україні повинен складатися як з представників країн-союзників України, так і з тих держав, яким Росія готова довіряти. Таку думку висловив військовий експерт, екс-співробітник СБУ Іван Ступак в ефірі Радіо NV.
Фото: з відкритих джерел
"Єдиний варіант, який може спрацювати, на мою думку, — це коли миротворці не просто прибудуть і розташуються в містах, таких як Одеса, Дніпро чи Ужгород. Вони повинні бути на лінії розмежування, адже там вони зможуть виконувати свою місію", — пояснив Ступак.
Експерт також поділився досвідом інших країн, зокрема Косова і Конго.
"На мою думку, така місія повинна бути під егідою ООН і здійснюватися спільно. Потрібні представники західних країн, яким ми довіряємо, таких як Велика Британія, Франція, Німеччина, або будь-які інші країни, які на той момент погодяться", — зазначив він.
Водночас Ступак підкреслив, що, ймовірно, доведеться залучити й ті країни, які не повністю підтримують Україну. Він також зауважив, що Китай наразі не підтримує ідею відправки миротворців.
"Поки що вони відмовляються. Тому необхідно створити змішаний контингент — наприклад, бразильців і білорусів, хоч нам це і не подобається. Це єдиний спосіб забезпечити безпеку миротворців, щоб їх не обстрілювали російські артилерії та безпілотники", — підкреслив експерт.
Ступак уточнив, що йдеться саме про миротворців, яким довіряє російський президент Володимир Путін.
"Має бути баланс. Країни, яким ми довіряємо, і країни, яким довіряє Росія. Наприклад, 20 тисяч миротворців від кожної сторони. Інакше Росія сприйматиме ці сили як агресорів, які допомагають Україні, і вони зазнаватимуть втрат. В результаті це заблокує будь-які подібні ініціативи", — впевнений Ступак.
Як вже писали "Коментарі", відправлення миротворців в Україну розглядалося як спільна місія НАТО, втім, необхідно бути готовим до альтернативної європейської пропозиції. Адже вже зараз питання надсилання миротворців викликає багато неоднозначних думок.
Новини