Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Москва не зацікавлена у швидкому завершенні війни проти України та намагається затягнути мирні переговори, щоб використати ситуацію на фронті для просування власних умов припинення конфлікту, йдеться в статті The Wall Street Journal. В матеріалі вказано, що Росія вже має значний досвід використання військових наступів для посилення своїх позицій у дипломатичних переговорах. Подібну тактику Кремль застосовував під час війни в Сирії, а також ще під час Ялтинської конференції у Другій світовій війні.
Володимир Путін
Чим кращі позиції російських військ на фронті, тим агресивнішою стає політика Кремля.
Зокрема, за його словами, Росія, ймовірно, наполягатиме на умовах, схожих до тих, що обговорювалися в Стамбулі на початку війни. Зокрема, Кремль може вимагати скорочення постачання іноземної зброї в Україну, зменшення чисельності ЗСУ та припинення обміну розвідданими між Києвом і Вашингтоном.
При цьому, у матеріалі вказується, що у США є низка важелів впливу на Росію – від посилення санкцій до збільшення військової допомоги Україні. Втім, останнім часом позиція Дональда Трампа змінилася: він більше схиляється до "м'яких переговорів", ніж до жорсткого тиску.
Наприклад, колишній радник Білого дому Томас Грем вважає, що Трамп матиме два варіанти – тиснути або на Москву, або на Київ. І, схоже, він обирає останній варіант, оскільки це зробити простіше.
Кремлівський диктатор Володимир Путін, у свою чергу, прагне уникнути ситуації, коли нова адміністрація США вирішить швидко "закрити питання Росії", щоб зосередитися на протистоянні з Китаєм. Тобто росіяни хочуть підтримувати контакти зі США певний час.
Тим часом прес-секретарка Білого дому Каролін Лівітт заявила, що Трамп переконаний у своїй здатності домовитися з Росією та припинити війну "протягом тижня". Однак президент України Володимир Зеленський категорично відкинув цю можливість, наголосивши, що реальне припинення війни можливе лише з гарантіями безпеки для України.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чого хоче Трамп від Зеленського.
Новини