Головна Новини Суспільство Війна з Росією Командування не здатне організувати ефективний спротив: шокуюча правда про ситуацію у ЗСУ
commentss НОВИНИ Всі новини

Командування не здатне організувати ефективний спротив: шокуюча правда про ситуацію у ЗСУ

Всі думають про те, як втриматися на посадах і не хочуть чути поганих новин з фронту

30 жовтня 2024, 15:25
Поділіться публікацією:

Військовий Леонід Маслов пояснив, чому військово-політичне керівництво не здатне на ефективний спротив.

Командування не здатне організувати ефективний спротив: шокуюча правда про ситуацію у ЗСУ

Війна в Україні

За його словами, проблема в тому, що особисті інтереси превалюють над основною метою – здобути перемогу.

"Уся верхівка командування більше думає про те, як залишитися на посадах, які влаштовують. Тому у критичних ситуаціях, які раніше були повʼязані з елементарним виживанням — життя, свобода, тощо — більше уваги приділяється формальностям, а не креативу. Ініціатива карана. Прогиб перед начальством превалює над авторитетом серед підлеглих, на початку війни такого не було, тоді головним був результат", — відзначив військовий.

Окрім того, каже Маслов, усі ланки керівництва абсолютно відірвані від реальності, при цьому вони не хочуть чути поганих новин.

"Усі про*оби покладаються на "недолугих підлеглих" замість роботи над помилками. Від підлеглих не чують реальних проблем. Чим вище генерал, тим кричуще ці прояви", — відзначив військовий.

За його словами, проблема і в побудові усіх систем на радянських принципах контролю — жахлива бюрократія, спротив цифровізації, хибні оцінки боєздатності по паперах. Проте найгірше, додає Маслов, це радянсько-російські стратегії.

"Ворог нам навʼязує свої принципи ведення війни, а наші дії прогнозує по своїх підручниках, по яких сумісно з нашими генералами навчалося", — додав військовий.

Також, каже Маслов, присутня і нерішучість. За його словами, лячно проявляти ініціативу, коли від тебе її не очікують і не заохочують.

"Тому більшість вищих керівників тупо чекають якось "затвердження", "узгодження", навіть коли на це нема часу", — додав військовий.

А ще, каже він, має місце недолуга політика у використанні професійних кадрів, починаючи від розстановки солдат і сержантів і закінчуючи усуненням талановитих креативних вищих офіцерів. Оцінка успішності тих чи інших ведеться або за піаром або за формальними ознаками. Плюс лояльність до керівництва, додав він.

Окрім того, каже Маслов, є проблема із корупцією у постачаннях. За його словами, існує безліч осіб, які системно крадуть на забезпеченні.

"І шкода від них не стільки матеріальна, скільки відверто зрадницька — армія отримує не найкращу зброю чи амуніцію, а ту, де більше відкат. І з цим ніхто не бореться, окрім хіба що застосування грубих поліцейських методів у окремих випадках", — підкреслив військовий.

За його словами, ще однією проблемою є відсутність системної дисципліни, в основному це питання перекладене на командирів підрозділів, але глобально воно не вирішується.

"Десятки тисяч дезертирів перебувають в бігах, а ВСП тим часом перевіряє техпаспорти на автівки чи опікується трофейною зброєю. Вони лише заважають воювати. Питаннями військових злочинів опікуються прокурори і судді, які жодного дня не були на жодному фронті", — підсумував Маслов.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, про проблеми на фронті та чому Сили оборони постійно відступають.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини