Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Україна все активніше дає зрозуміти окупантам, що тепер має змогу наносити далекобійні удари вглиб території РФ. Коли ж Україна почне широко застосовувати компактні крилаті ракети? Яку зброю вже могла використати Україна, зокрема, атакуючи Казань? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Ракета Трембіта. Фото: із відкритих джерел
Директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак в ефірі "Громадського радіо" розповів, що вже 2025 року Україна, найімовірніше, почне широко застосовувати компактні крилаті ракети. У поєднанні з "довгими" крилатими ракетами це дасть змогу вражати оборонні підприємства та інші об'єкти вглиб території РФ.
Експерт зазначив, що в Україні вже з'явилося ціле сімейство компактних крилатих ракет, зокрема "Трембіта". За його словами, такі ракети здатні досягати швидкості 700-800 км/год.
Також експерт нагадав про заяву головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського про те, що в Україні розроблятимуть власний зенітно-ракетний комплекс. Він підкреслив, що в нашій країні ніколи не виробляли ЗРК, а тільки компоненти до них.
Валентин Бадрак додав, що ЗРК входить у ракетну програму України. Він нагадав, що 2016 року Конструкторське бюро "Луч" захистило аванпроект на три зенітно-ракетні комплекси.
Військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак в ефірі Radio NV розповів, що нещодавнє влучання в Казані були по підприємству, яке виготовляє каркаси та ремонтує літаки стратегічної авіації, що є носіями крилатих ракет.
Він наголосив, що знищення таких літаків, ремонтних потужностей, виробничих потужностей зменшує можливості росіян використовувати цю авіацію проти України.
За його словами, зараз ще рано говорити про ефективність атаки, що була цієї ночі по російському підприємству, але те, що "пробиття були, влучання певні були — ми можемо про це говорити ствердно".
Ступак зауважив, що в українських ударах по об’єктах противника вже вбачається системність.
Читайте також на порталі "Коментарі" — що відбувається в Німеччині: чому пішли розмови про блокування допомоги Україні.
Новини