Головна Новини Суспільство Війна з Росією Коли кінець війни: чи існує насправді мирний план Трампа
commentss НОВИНИ Всі новини

Коли кінець війни: чи існує насправді мирний план Трампа

В найближчі кілька місяців ми будемо спостерігати за конкуренцією цілої низки планів

12 листопада 2024, 16:36 comments4832
Поділіться публікацією:

Після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США західна преса зарясніла різного роду мирними планами закінчення чи то заморожування війни в Україні. Для чого робляться такі вкиди? І чи можуть вони мати щось спільне з реальністю, враховуючи ситуацію на полі бою? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Коли кінець війни: чи існує насправді мирний план Трампа

Дональд Трамп. Фото: з відкритих джерел

Контури мирного плану в України неокреслені

Професор кафедри політичних наук у КНУ ім. Шевченка, політолог Ганна Малкіна зазначила, що поява в західній пресі так званих "мирних планів" щодо закінчення війни в Україні виглядає, як зондування громадської думки – американської, української, європейської, російської – задля виокремлення реперних точок, які могли би бути покладені в основу майбутніх компромісів. 

"Жодна мирна угода без компромісів неможлива, але до сьогодні таких компромісів знайдено не було: Україна наполягає на поверненні до кордонів 1991 року, Кремль вимагає від України віддати чотири області і відмовитись від вступу до НАТО. Перемога в США кандидата від Демократичної партії навряд чи повпливала би на зміну цієї риторики. Перемога ж республіканця  Дональда Трампа дає шанс привнести "нове дихання" в порядок денний, адже його епатажність і непередбачуваність дають можливості для маневру", – зазначила експерт. 

При цьому Ганна Малкіна сумнівається, що пропоновані у ЗМІ "мирні плани" мають щось спільне з реальними планами новообраного американського президента та його команди, яка до того ж ще не сформована. 

"Більшість коментарів надаються західній пресі на умовах анонімності. Такі коментарі дають можливість "коментаторам" видавати своє субʼєктивне бачення розвитку подій за реальний план дій, а перевірити достовірність їх слів неможливо. Тому і ставитись до подібних вкидів треба відповідно – менше заглиблюватись в аналіз і обговорення, не привертати уваги, не подовжувати життя таких новин довше одного дня", – зазначила політолог. 

Ганна Малкіна наголошує, треба розуміти, що реальний мирний план не залежить тільки від Дональда Трампа, він формується на перетині волі і зусиль всіх учасників переговорного процесу. 

"В даному випадку це навіть не тільки Україна, РФ і США. Це і лідери країн ЄС, Китаю, Індії, країн Близького Сходу тощо. Тому поки що все виглядає так, що контури мирного плану в України неокреслені і залишаються предметом попередніх обговорень", – підсумувала Ганна Малкіна.

Ніякого плану Трампа щодо завершення війни насправді не існує

Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович так прокоментував ситуацію:

"Поява різноманітних мирних планів у західних медіа нікого не повинна дивувати, оскільки, по-перше, подібні плани з'являлися у спеціалізованих виданнях, як мінімум, з другої половини 22-го року і зараз просто вийшли в публічну площину. По-друге, звичайно, це пов'язано з тим, що в Сполучених Штатах Америки відбулася зміна влади. І, відповідно, нова адміністрація, яка запрацює з січня 25-го року, буде мати своє бачення щодо того на яких умовах треба завершувати російсько-українську війну. Відповідно всі ці плани – це, в першу чергу, своєрідне змагання між різноманітними групами впливу, які афільовані, в тому числі, з аналітичними центрами, різноманітними дослідницькими інститутами, за увагу Трампа і спроба йому представити своє бачення, яке йому сподобається і яке він, власне, буде використовувати вже безпосередньо в своїй президентській діяльності". 

Експерт зауважує, звідси така достатньо віддалена іноді координація з реальною ситуацією на полі бою, оскільки видно, що частину цих планів готували теоретики, які брали за основу в тому числі світовий досвід, який не завжди є релевантним. 

"Підсумовуючи можна сказати, що на сьогоднішній день реально ніякого плану Трампа щодо завершення війни насправді не існує. Він, як на ринку, що характерно, знов-таки, для американського політикуму, буде обирати якийсь із варіантів, які йому запропонує якась певна група впливу, яка в той чи інший спосіб буде афільована власне до його адміністрації", – зазначив Ігор Рейтерович. 

Він прогнозує, що в найближчі кілька місяців ми будемо спостерігати за конкуренцією цих планів. І вже в результаті на основі певного узгодження, поєднання цих планів буде представлений якийсь більш-менш цілісний варіант, який, в тому числі, буде безпосередньо пов'язаний з прізвищами людей, які займуть ключові посади в адміністрації новообраного президента. 

"Мова передусім йде про Державний департамент і Міністерство оборони. В залежності від того, хто туди буде призначений, можна буде зробити висновки, який з цих планів буде більш реалістичний і буде так чи інакше погоджений з Україною, ну і, власне, почне реалізовуватися на практиці", – додав співрозмовник порталу "Коментарі".

Читайте також на порталі "Коментарі" — Трамп швидко досягне миру в Україні: ще один європейський лідер зробив гучну заяву.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини